Shaquille O’Neal’dan Ime Udoka itirafı!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
NBA’de geçen dönemin finalisti Boston Celtics, kulüp kurallarını ihlal ettiği nedeni öne sürülerek başantrenör Ime Udoka’ya bir yıl uzaklaştırma cezası verdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, 2022-2023 döneminde grubun başında olmayacak Udoka’nın geleceğine dair sonucun daha sonraki günlerde verileceği açıklandı.

Celtics cezanın sebebi konusunda detay vermedi fakat ABD basınında çıkan haberlerde, 45 yaşındaki antrenörün kulüpte vazifeli bir bayan çalışanla alaka yaşadığı öne sürüldü.

SHAQUILLE O’NEAL’DEN İTİRAF

NBA’in yaşayan efsanelerinden Shaquille O’Neal, mesleğinde misal periyotlardan geçtiğini itiraf etti.

Shaq, ClutchPoints podcast’inde yaptığı açıklamada, “Seri bir dolandırıcıydım… Evet, yaptım. Bu işte en iyisiydim ve bununla gurur duymuyorum. Ailemi bunu yaparken kaybettim. Çocuklarımın kıymetli, kıymetli yıllarını bunu yapmaktan kaybettim.” dedi.

Bu yanlışların epey sıkıntı ve uzun bir boşanma sürecine yol açtığını söz eden Shaq, “Çok şey yaşadıklarını biliyorum zira ben çok şey yaşadım. hayatımın en memnun günleri konuta gelip altı farklı insanın ‘Baba, baba, baba’ söylemiş olduğini duymaktı. ömrümün en keyifli günleriydi. Ne para, ne otomobil hatta şampiyonuklar değil.” dedi.

Orlando Magic, Los Angeles Lakers, Miami Heat, Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics formaları giyen Shaquille O’Neal’in 4 NBA şampiyonluğu bulunuyor.

IME UDOKA NE SÖYLEDİ?

Udoka, ESPN’e yaptığı yazılı açıklamada, “Oyuncular, taraftarlar, Celtics Kulübü ve ailemden, onları hayal kırıklığına uğrattığım için özür diliyorum. Grubu bu sıkıntı duruma soktuğum için üzgünüm ve hakkımdaki sonucu kabul ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Grubu bu mühlet zarfında yardımcı antrenör Joe Mazzulla’nın çalıştırması bekleniyor.

Geçen dönem 51 galibiyet, 31 yenilgiyle Doğu Konferansı’nı 2. sırada bitirerek play-off’lara yükselen Udoka’nın idaresindeki Celtics, Brooklyn Nets, Milwaukee Bucks ve Miami Heat’i eleyerek NBA Finalleri’ne çıkmış lakin Golden State Warriors’a 4-2 yenilmişti.