Hande Baladın’ı korkutan taciz!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Sosyal medya hesabından gönderilen taciz içerikli iletiler niçiniyle dehşet ve paniğe kapılan ulusal voleybolcu Hande Baladın, idmana gidemeyecek hale geldiğini belirterek kendisini taciz eden kullanıcıdan şikayetçi oldu.

Ulusal voleybolcu Hande Baladın’a geçtiğimiz yıl toplumsal medya hesabından taciz içerikli iletiler gelmeye başladı.

Birden çok kullanıcı tarafınca gelen birebir bildiri içerikleri daha sonrası büyük bir paniğe kapılan genç voleybolcu, yaşadığı kaygı ve tedirginlik niçiniyle idmanlara gitmekte zorlandığı açıklandı.

Sesli ve imajlı bildirilerde genç atlete gönderilen, ‘Seni seviyorum Handem, gidelim buradan. Kaçalım birtanem, Handem, Sen benimsin. Benim olacaksın’ iletilerinin sürekliliğinin artması akabinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusuna bulundu.

Ulusal oyuncu kendisine birebir içerikli ileti ve ses kayıtlarını gönderen kullanıcının tespit edilip cezalandırılmasını istedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘BANA KARŞILIK VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’

Soruşturma kapsamında toplumsal medya kullanıcısı 31 yaşındaki bir üniversitenin son sınıf Hukuk fakültesi öğrencisi Sergen G.’ye ulaşıldı.

Tabiri alınan üniversiteli, toplumsal medya hesaplarının sahibi olduğunu kabul etti. Sergen G., ‘Ben Hande’yi ulusal atlet olduğu için tanırım. Kendisine ulaşmak için çeşitli kullanıcılar oluşturup kendisine ileti attım. Benim attığım bildiriler daha sonrası beni engellemedi. Engellemediği üzere attığım bildirilere karşılık gelen görüntü ve fotoğraflar paylaştı. Paylaşımları daha sonrası benden hoşlanmaya başladığını düşündüm. Bu durumu ciddiye aldım. Bana karşılık verdiği için iletilerime devam ettim. Kendisine attığım bildiri hala durmaktadır. Beni reddetmiyor’ dedi.

DAVA AÇILDI

Savcılık tarafınca yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Cumhuriyet savcısı Kerem Ali Yakut tarafınca ulusal voleybolcuyu attığı cinsel içerikli bildirilerle taciz eden ve daima ileti atarak huzurunu bozan genç hakkında, ‘Cinsel Taciz ve Şahısların Huzur sükununu bozma’ hatasından 4 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı. Dava, Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.