Üzgünüz, Dünya: Ünlü Kişilerden Ünlü Özürler

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bazıları Özür Dilerim çok az, çok geç, diğerleri anlayışla karşılanır. Bazıları skandala dönüşen ihlaller için, bazıları ise olağanüstü yargı hataları veya daha kötüsü için.

Ortak payda, özür dileyenlerin iyi bilinmesidir ve yanlış yapmış olabilecekleri her şeyin önemini büyütürler. Ve kefaret sözleri onlara mutlaka yardımcı olmadı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Çarşamba günü, evet, Mayıs 2020’de bir Downing Caddesi partisine katılırken pandemiden bıkmış Britanyalılara tecrit etmeleri gerektiğini söylemesi – daha önce bildiğini reddettiği bir parti – onu zayıflattı. Özrün, Bay Johnson üzerinde artan istifa baskısını hafifletip hafifletmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Bay Johnson’ın pişmanlığı, elbette, tarihin en aşırı kötü durumlarından birinin yakınından bile geçmiyor: Kutsal Roma İmparatoru Henry IV’ün 1077’de Alpler’i geçerek, kendisini aforoz eden Papa VII. Gregory’den af dilemesi. (Papa, üç yıl sonra Henry tarafından görevden alındı.)

Fakat bu nitelemeyle birlikte, dünyanın dört bir yanındaki siyaset, spor ve eğlence alanlarındaki diğer bazı dikkate değer özürlere rastgele ve bilim dışı bir bakış sunuyoruz.

Theresa Mayıs

Bay Johnson’ın başbakan olarak selefi ve baskın Muhafazakar Parti’nin eski lideri Bayan May, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı olan Brexit’i sonuçlandırmada tekrarlanan başarısızlıkların ardından 2019’da istifa etti. 2017’de partisinin en kötü parlamento seçim kayıplarından birine başkanlık ettiği için iyi hatırlanan bir özür diledi. Eleştirmenler tarafından “Maybot” lakaplı Bayan May, defalarca öksüren ve bir şakacı tarafından kesintiye uğradı ve kampanyasını “fazla senaryolu, fazla başkanlık” olarak nitelendirdi. ”

Justin Trudeau

Bay Trudeau’nun Kanada başbakanı olarak görev süresi – ve hoşgörü ve çeşitliliğin bir kahramanı olarak ünü – 2019’da siyah bir yüz ve kahverengi bir yüzle maskelediği ifşaatlarıyla tehlikeye girdi. Bay Trudeau, af dileyerek, “Yaptığım seçimlerle derinden incittiğim Kanadalılar olduğunu biliyorum,” dedi. “Bir birey olarak hoşgörüsüzlüğe ve ırkçılığa karşı durmaya devam edeceğimi göstermek için çok çalışacağım. ”

Park Geun-hye

Hükümetini felç eden skandallara boğulan Güney Kore’nin eski cumhurbaşkanı Bayan Park, 2016 yılında görevden alındı ve daha sonra hapsedildi. Gücün kötüye kullanılması nedeniyle görevden alınmasından önceki haftalarda, televizyonda yayınlanan bir konuşma da dahil olmak üzere en az üç kez özür diledi: “Bütün bunlar benim hatam. Benim ihmalim yüzünden oldu. ”

Bill Clinton

Aylarca reddedildikten sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nin 42. başkanı Bay Clinton, Ağustos 1998’de Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky ile uygunsuz bir ilişkiye girdiğini itiraf etti. “Eşim dahil insanları yanlış yönlendirdim. Bay Clinton ulusal televizyonda yaptığı açıklamada, bundan çok pişmanım” dedi. Daha sonra din adamlarına yaptığı bir konuşmada daha da pişman oldu ve şunları söyledi: “Günah işlediğimi söylemenin süslü bir yolu olduğunu düşünmüyorum. Daha sonra Meclis tarafından yalan yere yemin etme ve adaleti engelleme suçlamalarıyla görevden alındı, ancak Senato davasında beraat etti.

Angela Merkel

Almanya’nın ilk kadın başbakanı olan ve 2006’dan geçen aya kadar ülkeyi yöneten Merkel, Avrupa’nın en güçlü ekonomisinin ustaca yönetimi, Batı demokrasilerine verdiği destek ve salgınla mücadelede bilime dayalı yaklaşımıyla tanınıyordu. Ancak geçen Mart ayında, Paskalya tatili sırasında pek de sevilmeyen bir karantinayı uzatma planını rafa kaldırarak nadiren bir hata itirafında bulundu. İyi niyetli olmasına rağmen, “Uzatılmış Paskalya tatili fikri bir hataydı. ”

Kaplan Ormanları

Dünyanın en ünlü golfçüsü Bay Woods, 2009 yılında, birden fazla evlilik dışı ilişkiye girdiğine dair raporların ortaya çıkmasından sonra, belirsiz yargı hataları yaptığını itiraf etti. Bay Woods, web sitesinde “Ailemi hayal kırıklığına uğrattım ve bu ihlallerden tüm kalbimle pişmanım” diye yazdı. “Değerlerime ve ailemin hak ettiği davranışa sadık kalmadım. Özür dilemesi ve mahremiyet talebi, kurumsal sponsorlar da dahil olmak üzere olumlu karşılandı.

Martha Stewart

Ünlü ev kadını ve medya kişiliği Bayan Stewart, 2004 yılında müfettişlere hisse satışı konusunda yalan söylemekten suçlu bulundu ve beş ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkumiyeti “küçük bir kişisel mesele” olarak göstermeye çalışsa ve bundan geri dönmeye yemin etse de (ki öyle yaptı), Bayan Stewart da bunun etkileri konusunda pişmanlık duyuyordu. “Bugün utanç verici bir gün” dedi. “Benim için, ailem için, sevgili şirketim ve tüm çalışanları ve ortakları için utanç verici. ”

Mark Sanford

Haziran 2009’da, o zamanlar Güney Carolina valisi ve Cumhuriyetçi Parti’nin yükselen bir yıldızı olan Bay Sanford, altı gün boyunca hiçbir açıklama yapmadan ortadan kayboldu – karısı bile bilmiyordu. Sözcüsü daha sonra Appalachian Trail’de yürüyüş yaptığını söyledi. Bir ihbar üzerine hareket eden yerel gazeteciler, onun Arjantin’deki metresiyle birlikte olduğunu öğrendiler ve döndükten sonra havaalanında onunla karşılaştılar. Skandal evliliğini mahvetti ve “Appalachian Trail”, aldatma için bir örtmece oldu. Bay Sanford, İncil’deki kurtuluş hikayelerini çağrıştıran bir konuşmada özür diledi. “Bu cephede çok fazla ruh araştırması yapıyorum ve ilginç bulduğum şey David’in hikayesi ve güçlü bir şekilde düştüğü yol, çok, çok önemli şekillerde düştü. Ama sonra parçaları aldı ve oradan inşa etti. ”

Mel Gibson

Film yıldızı ve yönetmeni Bay Gibson, 2006 yılının Temmuz ayında, Malibu, Kaliforniya’daki evinin yakınında alkollü araç kullandığı şüphesiyle kendisini durduran bir tutuklama memuruna şiddetli bir şekilde Yahudi karşıtı sözler söylemekle suçlandı. Bay Gibson, durumu düzeltmeye çalıştı. yayıncısı tarafından yayınlanan bir açıklamada. “Tutuklandığımda tamamen kontrolden çıkmış bir insan gibi davrandım ve doğru olduğuna inanmadığım ve alçakça şeyler söyledim. Söylediğim her şeyden derinden utanıyorum ve kırmış olabileceğim herkesten özür dilerim. ”