Thomas Hitzlsperger, Başkan Herbert Hainer'e sert bir şekilde saldırdı

merabeyin

New member
Eski milli oyuncu Thomas Hitzlsperger, Bayern Başkanı Herbert Hainer'i Münih'te teknik direktör arayışıyla ilgili davranışlarından dolayı eleştirdi. “Ne zaman ağzının altına mikrofon konulsa bir şeyler söylüyor. Hocaya bir şey söylüyor, takıma bir şey söylüyor. Aslında hiçbir şey söylememesi gereken şeyler hakkında yorum yapıyor,” diye şikayet etti Hitzlsperger Salı akşamı Münih'teki bir panel tartışmasında ve okumada. Orada “Cesaret Örnekleri” kitabını sundu. İlk önce blogu vardı miasanrot.de okuma ve Hitzlsperger'in eleştirisi hakkında bilgi verdi.

Devamını oku sonra Reklamcılık

42 yaşındaki oyuncu, Hainer'in yeteneklerinin neler olduğunu bilmesi gerektiğini düşünüyor. “Kendi kendime, Adidas için çok uzun süre başarılı bir şekilde çalıştığını ve yönetim hakkında bir şeyler bildiğini düşünüyorum. Ve Bayern'in kapısından içeri girdiği anda aklı duruyor” dedi Hitzlsperger. Hainer, geçen hafta Real Madrid'e karşı Şampiyonlar Ligi maçından sonra teknik direktör olarak Ralf Rangnick'le anlaşmaya varmaya yaklaştıklarını söylemişti ancak Avusturyalı takımın patronu sürpriz bir şekilde anlaşmayı iptal etmişti.

Hainer'in iddialara tepkisinin gelmesi uzun sürmedi. Karşısında Resim FCB Başkanı şöyle açıkladı: “Birkaç kısa karşılaşma dışında Thomas Hitzlsperger'i şahsen tanımıyorum ve onun değerlendirmesine ve kullandığı kelimelere şaşırdım. Bununla birlikte her şey söylendi.”

Hitzlsperger, yıllarca Bayern Münih'in altyapı takımlarında forma giydi ve daha sonra Aston Villa, VfB Stuttgart, Lazio Roma ve VfL Wolfsburg gibi takımlarda profesyonel olarak oynadı. Aktif futbol kariyerinin ardından Stuttgart'ta TV uzmanı ve spor direktörlüğü yaptı.

Rollerini oynamak istemeyen yetkililer

Münih'teki görünümünde, yetkililerin kendi yeterliliklerine bağlı kalmamaları nedeniyle kulüplerin sıklıkla nasıl sorunlarla karşılaştığını anlattı. “İnsanlar kendi rollerini oynamak istemediklerinde ve şöyle düşündüklerinde futbol kulüplerinde çalışmak zor: Kağıt üzerinde ben böyleyim ama aslında falan rolde çok daha iyiyim ve sonra her şey hakkında yorum yapıyorum.”

Hitzlsperger, FC Bayern'de antrenör arayışından ve bu konudaki iletişimden spor direktörü Max Eberl'in sorumlu olduğunu söyledi. “Sürekli su seviyesi raporlarını sunmak, başkan ve denetim kurulu başkanının görevleri arasında yer almıyor. Bu Max Eberl'in işi.”