Suudi Arabistan hamlesi üzerine: İngiltere taraftarları Henderson’ı yuhaladı

merabeyin

New member
Suudi Arabistan’a geçiş nedeniyle

Henderson İngiltere’deki taraftarlar tarafından yuhalandı – Southgate anlamayarak tepki gösterdiİngiltere lideri Jordan Henderson kendi taraftarları tarafından yuhalandı.

© Kaynak: IMAGO/Crystal Pix


Makaleyi dinle • 1 dakika


İngiltere milli takımının Avustralya ile yaptığı hazırlık maçında Jordan Henderson, Suudi Arabistan’a gitmesi nedeniyle kendi taraftarları tarafından yuhalandı. Antrenör Gareth Southgate taraftarların tepkisinden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi.
Jordan Henderson’ın Suudi Arabistan’a transferi İngiliz milli takımı taraftarları açısından da pek olumlu karşılanmıyor. Orta saha liderini yuhaladılar. Antrenör Gareth Southgate 33 yaşındaki oyuncuyu savundu. İngiltere’nin teknik direktörü, Londra’da Avustralya’ya karşı alınan 1-0’lık hazırlık maçında taraftarların tepkisi hakkında “Anlamıyorum” dedi. “İngiltere için kalbini ve ruhunu ortaya koyan” bir oyuncunun neden desteklenmediğini anlayamadı. “Bunun ona veya takıma nasıl faydası olacak?”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


33 yaşındaki Henderson, Liverpool FC’de geçirdiği on iki yılın ardından geçen yaz Suudi Arabistan’a taşındı. Özellikle LGBTIQ+ topluluğundan çok sayıda hayran, değişiklik nedeniyle Henderson’ı eleştirdi. Orta saha oyuncusu, hamlesinden önce defalarca homofobiye karşı konuşmuştu. LGBTIQ+ kısaltması lezbiyen, gey, biseksüel, transgender, interseks, queer ve diğerlerini ifade eder. Suudi Arabistan’da eşcinsellik yasaklandı.

Wembley’deki maç, Henderson’ın hamlesinden sonra İngiltere milli takımının kendi sahasında oynadığı ilk maçtı. Southgate daha sonra, Bayern Münih’in dinlenmiş forveti Harry Kane’in yokluğunda kaptan kol bandını takan orta saha oyuncusunu cesaretlendirdi. 53 yaşındaki oyuncu, “Onun bağlılığı ve İngiltere için yaptıkları olağanüstü” dedi. “Takım içindeki ve sahadaki rolü olağanüstü derecede önemli.”
 
Üst