Ölümü bugün hâlâ milli antrenörü ilgilendiriyor

merabeyin

New member
Münih. Babasının intiharı bugün hâlâ milli antrenör Julian Nagelsmann'ı ilgilendiriyor. 36 yaşındaki oyuncu “Spiegel” röportajında ”Sık sık o günü düşünüyorum” dedi ve bu haberi nasıl öğrendiğini anlattı. “O zamanlar Münih yakınlarındaki Oberhaching'de antrenörlük kursuna gidiyordum ve C lisansımı orada almıştım. Ve aniden kurs müdürü lütfen dışarı çıkmam gerektiğini söyledi.” Bir sonraki an, o sırada “bana babamın kendini öldürdüğünü söyleyen” kayınpederinin önünde duruyordu.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Nagelsmann babasını kaybettiğinde 20 yaşındaydı. Nagelsmann, “Bu zordu. Babam intihar notu bırakmadı, hiçbir açıklama yoktu. Ancak kendi canına kıyışı, kararının kendisi için kesinlikle açık olduğunu açıkça ortaya koydu” dedi. ama onun gerçekten ölmek istediğini ve bunun bir yardım çığlığı ya da bir işaretle ilgili olmadığını bilmek bana yardımcı oldu. Sanırım böyle bir karara saygı duymam gerekiyor.”

“İşinde endişeleri paylaşmak yer almadı”

Milli antrenör, Federal İstihbarat Teşkilatı için çalışan ancak işinden pek bahsetmeyen babasıyla olan güçlü bağından ve “mükemmel” ilişkisinden bahsetti. Nagelsmann, “İşi hakkında konuşmasına izin verilmedi” dedi. “Bu aynı zamanda sık sık her şeyin onun için çok fazla olduğunu söylemesinin de nedeniydi. İşinde kaygıların paylaşılması söz konusu değildi. Sonuçta bu onu çok zorladı.” Babasının BND'de tam olarak ne yaptığını bilmiyor. Nagelsmann, “Her halükarda yönetimde değildi” dedi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Babası “cesur”du, “tüm planın ters gidebileceğini bildiğinden işyerinde tekrar tekrar kararlar vermek zorundaydı” diyen Nagelsmann, kendi özelliklerinden bazılarını tanıyor: “Sanırım ondan çok şey devraldım. o.”

Etkilenenlere telefonla yardım

İntihar düşünceleriniz var mı? Lütfen yardım alın: Telefon hattı (ücretsiz, 24 saat), ayrıca yerel yardım hizmetleri hakkında bilgi: 0800 – 111 0 111 (ev.), 0800 – 111 0 222 (rk.), 0800 – 111 0 333 (çocuklar / gençler için) insanlar). Www.telefonseelsorge.de adresine e-posta gönderin. Acil durumlarda 112 numaralı telefondan acil doktorunu arayabilirsiniz.

Kaybın ardından geçen zaman onu şekillendirdi. “Yirmili yaşlarımın başındaydım ve birdenbire aileyle ilgilenmek ve tüm sigortayı halletmek zorunda kaldım. Nagelsmann, “O yaşta gerçekten düşünmeyeceğiniz günlük şeyler” dedi. “Birdenbire kendini büyük bir evde partneri olmadan yaşarken bulan annemin yükünü hafifletmek de dahil olmak üzere ciddi kararlar vermek zorunda kaldım. Tüm anılarıyla birlikte.” Bu tür kararların, “forvetlerden biri mi, diğeri mi başlayacak” sorularından farklı bir boyutu var. Daha hızlı büyüdü.

Haberler