Niclas Füllkrug, Hoffenheim’daki golün ardından DAZN sunucusuna karşı çıkıyor

merabeyin

New member
BVB’nin ilk golünün ardından

Golcü Füllkrug, DAZN sunucusuna karşı çıkıyor: “Bunu mu düşündün?”Niclas Füllkrug, geçen yaz 15 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Werder Bremen’den BVB’ye gelmişti.

© Kaynak: IMAGO/Jan Huebner


Makaleyi dinle • 3 dakika


Borussia Dortmund’a attığı ilk golün ardından Niclas Füllkrug, BVB’de başlangıç zorlukları hakkında konuştu ancak gol içgüdüsüyle ilgili tüm şüpheleri görmezden geldi. DAZN röportajında biraz alay var.
Borussia Dortmund adına attığı ilk golün ve TSG Hoffenheim’ı 3-1 (2-1) yenmenin ardından Niclas Füllkrug, yeni kulüpteki inişli çıkışlı başlangıcı hakkında açıkça konuştu. Milli forvet, “Maalesef BVB’de kolay bir başlangıç yapmadım ve ilk iki veya üç haftada birkaç sorunla boğuşmak zorunda kaldım” dedi. DAZN Son zamanlarda ise daha önce attığı golsüzlük nedeniyle etrafındakilerde hafif bir huzursuzluk olduğunu fark eden Koç, “Hocam da bu konuda yorum yaptı ve benimle ilgili birkaç soruyu dinlemek zorunda kaldı.” Hatta Edin Terzic maç öncesinde Dortmund’da göreve başlayacak olan Füllkrug’un kas sorunları yaşadığını ve erişimin giderek ivme kazandığını açıklamıştı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Füllkrug bu değerlendirmenin kanıtını cuma akşamı maçın 18. dakikasında verdi. TSG defans oyuncusu John Brooks’un yaptığı bir hata ve BVB meslektaşı Julian Brandt’ın güçlü çabasının ardından, forvet şutu soğuk bir şekilde kullandı ve görünüşe göre oyundan sonra gözlerini başka tarafa çevirdi. DAZN-Moderatör Alex Schlüter meydan okudu. “Duygusuzluğun ortadan kalkmadığını” fark ettiğinde Füllkrug hemen yarı şakacı ama bir o kadar da inanç dolu bir tavırla karşılık verdi: “Böyle mi düşündün? Neden yok olsun?” Geçen sezonun Bundesliga’nın en golcü oyuncusu, Borussia’da hâlâ gelişmeye açık çok yer olduğunu bilmesine rağmen, saha içinde ve dışında her zamanki gücüne geri dönüyor gibi görünüyor.

“Küçük bir engeli daha aştık. Bunlar bizi güçlendiren sonuçlar,” dedi, en azından geçici olarak Bundesliga sıralamasında zirveye çıktıktan sonra: “Ancak bunun oyun açısından her zaman en iyi şey olmadığını söylemekten kaçınamazsınız.” Sorun: Yaz aylarında bazı kilit pozisyonlarda değişikliğe giden ekipte koordinasyon sorunları yaşanmaya devam ediyor.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Füllkrug: Bu, BVB maçında hâlâ bir sorun


“Açık yönergelerimiz ve açık yapılarımız var. Ancak aynı zamanda bireysel kaliteleri yüksek, çok yetenekli bir ekibimiz var ve bazen çok fazla yaratıcılık işin içine giriyor. Sonuç olarak süreçler henüz mükemmel değil. Fikirler her zaman birbiriyle uyuşmuyor. Bunu kendimde de fark ediyorum,” diye analiz etti Fülkrug. 30 yaşındaki oyuncu, “takımla etkileşiminin hala yüzde 100’den uzakta olduğunu” söyledi: “Fakat şu anda işlerin iyi gitmesine ve takıma alışmak için zaman ayırdığıma sevindim.”

Hoffenheim’dakine benzer zaferler, sezon öncesinde Werder Bremen’den Borussia’ya yaklaşık 15 milyon euro karşılığında gelen hücum oyuncusunun özgüvenini artırıyor: “Biraz akışa girmeliyiz. Bunu ancak sonuçlarla yapabiliriz. O zaman çok geçmeden güzel ve bakımlı bir top göreceğiz.”
 
Üst