NBA’de Kevin Durant’ten Alperen Şengün’e övgü!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Brooklyn Nets forması giyen yıldız basketbolcu Kevin Durant, katıldığı bir internet yayınında NBA’de en beğendiği genç oyuncunun Alperen Şengün olduğunu söylemiş oldu.

Mesleği boyunca iki sefer NBA şampiyonluğu, iki kere NBA finalleri MVP’si, bir kere NBA en kıymetli oyuncu mükafatı, dört kere NBA sayı hükümdarı mükafatını ve bir defa de NBA yılın çaylağı mükafatını kazanan Kevin Durant, ulusal basketbolcu Alperen Şengün hakkında övgü dolu sözlerde bulundu. Katıldığı bir internet yayınında konuşan 34 yaşındaki Amerikalı basketbolcu, Houston Rockets formasıyla son devirde sergilediği performansla isminden sıkça kelam ettiren Alperen Şengün’ü hayli başarılı bulduğunu söylemiş oldu.

“OYUN ŞEKLİNİ BEĞENİYORUM”
Yayında, ‘En beğendiğin genç oyuncu hangisi?’ sorusunun sorulması üzerine Durant, “Alperen Şengün’e olan sevgimi söylemem gerekiyor. Şengün’ü seviyorum. Çok yetenekli. Üstünden smaç bastıklarında haberi oldu. Birkaç kişinin üstünden smaç bastı falan. O denli sıçrayabildiğini bilmiyordum. Bunları yapana kadar onun hakkında pek bir şey bilmiyordum. Onu beğeniyorum. Yeterli bir oyuncu olacağına inanıyorum. Oyun usulünü beğeniyorum” dedi.