Nagelsmann doğruladı: Kimmich DFB takımında yok

merabeyin

New member
Bayern’in yıldızı üşüttü

Nagelsmann, Kimmich’in yokluğunu doğruladı ve DFB’nin ilk 11’ini açık bıraktı

Joshua Kimmich, ABD karşısında Alman ekibinde yer almayacak.

© Kaynak: Federico Gambarini/dpa

Makaleyi dinle • 2 dakika

Julian Nagelsmann milli antrenör olarak ilk maçına çıkmak üzere. Joshua Kimmich, rahatsızlığı nedeniyle ABD karşısında oynanacak testi kaçıracak. Son basın toplantısında Nagelsmann, bunun dışında ilk 11’inin nasıl olacağına henüz karar vermediğini söyledi.

Roma Gerth

Joshua Kimmich, Alman milli takımının milli teknik direktör Julian Nagelsmann yönetimindeki ilk maçını kaçıracak. DFB antrenörü bunu Cuma akşamı (yerel saatle) Hartford, Connecticut’taki Pratt & Whitney Stadyumu’ndaki son basın toplantısında duyurdu. “Josh şu anda Stand oynayamaz. Akşamları ve sabahları soğuk daha da kötüleşti ve hafif ateşi de vardı” dedi Nagelsmann. 36 yaşındaki oyuncu, Kimmich’in perşembe ve cuma günleri antrenmanlara katılmadığını ve “takımdan izole edildiğini” söyledi: “Kimseye bulaştırmadığını umuyoruz.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Hasta FC Bayernli profesyonelin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri gezisi için çağrılan diğer 25 milli oyuncunun tamamı Cumartesi günü (21:00 CEST) ABD ile hazırlık maçında yer alacak. Sağdan sola) mevcut. 36 yaşındaki oyuncu, DFB takımının hangi kadroyla sahaya çıkacağını açık bıraktı. Eski Münih teknik direktörü “henüz pek çok pozisyona karar vermedi. Ben bunu her gün tartışmayı sevmiyorum, bunun yerine düşüncelerinizi toplayıp izlenimlerinizi tüm koçluk ekibiyle tekrar tartışmayı seviyorum.”

Geri dönen Mats Hummels’ın rolü hakkında özellikle ayrıntıya girdi. Henüz Borussia Dortmund’un tecrübeli savunma oyuncusu rolüne karar vermedi. Ancak Hummels, “başlasa da başlamasa da” oyunculardan biri olarak sadece antrenmanlarda değerli. Nagelsmann şunları söyledi: “Özellikle sadece birkaç üniteniz varsa, takıma koçluk yapacak ve katkıda bulunacak oyuncularınızın olması önemlidir. Mats bu derste önemliydi çünkü ağzını açmıştı.”