Nagelsmann “daha uzun süre” mi kalacak? Watzke, DFB için arzusunu dile getiriyor

merabeyin

New member
Milli antrenörün geleceği belirsiz

Nagelsmann “daha uzun” kalacak mı? Watzke, DFB için arzusunu dile getiriyor

Hans-Joachim Watzke, milli antrenör Julian Nagelsmann'ın DFB'de kalmasını destekliyor.

Kaynak: IMAGO/Sven Simon

Makaleyi dinle • 2 dakika

Milli teknik direktör Julian Nagelsmann'ın Alman milli takımıyla geleceği hala belirsiz. BVB patronu Hans-Joachim Watzke, DFB teknik direktörünün uzun vadede kalması lehinde konuştu.

BVB patronu Hans-Joachim Watzke, Julian Nagelsmann'ın evindeki Avrupa Şampiyonası sonrasında milli antrenör olarak devam etmesini istiyor. “DFB artık Julian'ın sözleşmesini uzatmaya çalışmalı. Borussia Dortmund'un genel müdürü “Playmaker – The EM Talk with Sebastian Hellmann ve 360Media” adlı podcast'te, eğer DFB onunla daha uzun süre sözleşme imzalayabilirse, bu Alman futbolu için iyi olur” dedi. Aynı zamanda Alman Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı olan Watzke, Nagelsmann ile olası sözleşme görüşmeleri hakkında şunları söyledi: “Kimse benim herhangi bir etkim olduğunu söylemesin diye bu konunun biraz dışında kalıyorum.”

Daha sonra okuyun Reklamcılık

Nagelsmann doğru kişi

Nagelsmann'ın “nasıl futbol oynamanız gerektiği” konusunda net bir fikri var. Çok kavramsal biri, doğru karışıma sahip. Hoffenheim'daydı, Leipzig'deydi, Bayern'deydi; Julian şu ana kadar her yerde başarılı oldu. Eğer farklı türden üç kulüpte başarılı olursanız bu iyi bir kartvizittir” diyen Watzke, 36 yaşındaki oyuncuyu iki kez BVB'ye getirmek istediğini söyledi. Her iki seferde de onay eksikliği nedeniyle başarısız oldu.

Hayal kırıklığı yaratan son büyük olayların ardından taraftarlar ile Alman milli takımı arasındaki soğuyan ilişkinin ardından Watzke, artık yeni bir yakınlığın yeniden ortaya çıkabileceğine inanıyor. “Takımın artık Almanların kalbine girmeye hazır olduğuna inanıyorum. Ve Almanların genel olarak futbolla çok duygusal ve çok güçlü bir ilişkisi olduğundan, onlar da kolayca alev alabilirler” dedi.

Spark tekrar atlayabilir

İnsanlara “dürüst iş yaptığınızı, kendinizden heyecan duyduğunuzu” hissettirmelisiniz. Ekip ayrıca yeniden daha ulaşılabilir hale geldi.

Fransa ve Hollanda'ya karşı son galibiyetlerin ardından Alman milli takımı, 14 Haziran'dan 14 Temmuz'a kadar Avrupa Şampiyonası'na yönelik yeni bir coşkuyu ateşleyebilir. “Eğer şimdi iyi oyunlar oynarsak kıvılcım uçmaya devam edecek. Ve artık o özgüvene sahibiz. Gerçekten Euro'yu sabırsızlıkla bekliyorum” dedi Watzke.