MLS kış tatilinde kiralık mı? Lionel Messi açıkça konuşuyor

merabeyin

New member
Barça’nın geri döneceği yönündeki söylentilerin ardından

MLS kış tatilinde kiralık mı? Lionel Messi açıkça konuşuyorLionel Messi şimdilik MLS’de kalıyor.

© Kaynak: IMAGO/NurPhoto


Süperstar Lionel Messi şimdilik Avrupa’ya dönmeyecek. Süperstar, çarşamba günü Messi’nin uzun MLS kış tatili sırasında Inter Miami’den FC Barcelona’ya kiralanabileceği yönündeki söylentilere son verdi.Leon SchaeferLionel Messi uzun bir kış tatiliyle karşı karşıya. Süperstarın yakın zamanda kulübü Inter Miami ile play-off’ları kaçırdığı MLS, önümüzdeki Şubat ayına kadar yeniden başlamayacak. O zamana kadar dünya şampiyonunun yalnızca Arjantin milli takımıyla oynaması yeterliydi; bu da son dönemde kiralık transfer söylentilerini alevlendirmişti. Ancak altı kez dünya futbolcusu şimdi açıkça konuştu: Messi, kış tatilini Avrupa’da bir ara olarak kullanıp kullanmayacağı sorulduğunda basitçe “Hayır” dedi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


David Beckham ve Zlatan Ibrahimovic gibi diğer MLS yıldızları da ondan önce adım atmıştı. Ancak Messi kış tatilinin tadını sonuna kadar çıkarmak istiyor. Inter Miami’nin Charlotte FC’ye karşı oynadığı son normal sezon maçına atıfta bulunarak, “Antrenman yapacağım, bir sonraki maçımızı oynayacağım” dedi. Kasım ayında milli takıma en iyi durumda gelmeye çalışacağım. Bundan sonra Arjantin’deki tatilimin tadını çıkaracağım” dedi Messi.

Messi ailesiyle vakit geçirmek istiyor


Messi mutlu bir şekilde, “Aralık ayında ilk kez tatillerle, huzur içinde ve halkımla daha fazla izin günü geçireceğim” dedi. “Sezon öncesi çalışmalara başlamak için Ocak ayında döneceğim. Her zaman olduğu gibi sıfırdan başlayıp elimden geldiğince hazırlanıyorum.”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


36 yaşındaki oyuncu, normal sezonun bitiminden önce takımdaki ilk yenilgisinin ardından Miami formasıyla MLS play-off’larını kaçırmıştı. Messi gelmeden önce takım arkadaşları yeterli puanı alamamıştı. Çarşamba gecesi Arjantin’le bir sonraki galayı kutladı: Messi, Dünya Kupası ön elemelerinde Peru’ya karşı alınan 2-0’lık galibiyette her iki golü de attı.
 
Üst