Mazraoui, Filistin yanlısı videonun yayılmasının ardından açıklama yaptı

merabeyin

New member
FC Bayern Münih’ten Noussair Mazraoui, Pazar günü Filistinlilere İsrail ile yaşanan çatışmada zafer dileyen bir video yayınlayarak sosyal medyada heyecan yarattı. Pazar akşamı Faslı bir açıklamayla yanıt verdi: Alman basın ajansı sansasyonel Instagram gönderisinde mevcut. Açıklamada İngilizce şu ifadelere yer verildi: “Mesele şu ki, ben bu dünyada barış ve adalet için çabalıyorum. Bu da her zaman terörün, nefretin ve şiddetin her türlüsüne karşı olacağım anlamına geliyor.” Bunu açıklığa kavuşturmak zorunda kaldığı için hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Mazraoui şunları ekledi: “İnsanların neden benim hakkımda aksi düşündüğünü ve neden nefret dolu gruplarla anıldığımı anlamıyorum.” diye devam etti Bayern’in savunma oyuncusu. Şu anda mesele kendisinin ya da başkalarının ne düşündüğü değil. “Kontrolden çıkan bu korkunç çatışma sonucunda her gün masum insanlar öldürülüyor.” Durumun “tamamen insanlık dışı” olduğunu söyleyerek buna karşı çıkmalıyız. Son olarak şunu açıkça belirtmek isterim ki amacım bilinçli ya da bilinçsiz olarak kimseyi rencide etmek ya da incitmek değildir.”

FC Bayern başlangıçta Mazraoui’nin katkısı hakkında yorum yapmıyor

Mazraoui’nin daha önce sosyal ağlarda paylaştığı video klipte dua tarzında bir ses şöyle diyor: “Allah’ım, Filistin’deki mazlum kardeşlerimize zafere ulaşmalarında yardım et. Ölenlere Allah rahmet eylesin, yaralılara şifa versin” dedi. Resimde dalgalanan Filistin bayrağı görülüyor. Pazar sabahı erken saatlerde yapılan girişte Mazraoui, elleri kavuşturulmuş bir emojinin yanına “Amin” (Amin) yazdı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

FC Bayern, başlangıçta Instagram paylaşımının 25 yaşındaki profesyonel için herhangi bir sonuç doğurup doğurmayacağına dair herhangi bir bilgi vermedi. Mazraoui şu anda Fas milli takımında forma giyiyor ve cumartesi akşamı Fildişi Sahili’ne karşı hazırlık maçında (1-1) birlikte oynadı.

Başka bir Instagram hikayesinde Mazraoui, Faslı milli oyuncuların dört katkısını gösteren bir gönderi paylaştı: Bayern Münih’in defans oyuncusunun yanı sıra eski Bundesliga oyuncusu Abdelhamid Sabiri (Siegen, Nürnberg, Paderborn), Hakim Ziyech (Galatasaray İstanbul) ve Zakaria Aboukhlal (Toulouse FC). Makale, diğer şeylerin yanı sıra, oyuncuların susturulması gerektiğini iddia ediyor. “Tam anlamıyla dünyaya karşı biziz!” onlar da diyorlar. Dört futbolcu da bu paylaşımı kendi sayfalarında paylaştı.

Bayern kalecisi Peretz’den duygusal mesaj

Geçtiğimiz hafta sonu Filistinli teröristler, Hamas adına İsrailli sivillere yönelik yıkıcı bir saldırı gerçekleştirdi. Şu ana kadar İsrail’de 1.300’den fazla ölüm yaşandı.

Saldırının duyulmasından kısa bir süre sonra FC Bayern, X platformunda (eski adıyla Twitter) İsrail’deki arkadaşları için endişelendiklerini yazdı. Münih’in yedek kalecisi Daniel Peretz İsrailli ve Pazar sabahı Instagram’da sporcuları terörizme karşı seslerini yükseltmeye çağıran duygusal bir mesaj paylaştı.