Maximilian Arnold ve Niko Kovac'ın FC Augsburg mağlubiyetine tepkileri

merabeyin

New member
Augsburg'a karşı 1:3

“Yüzüne yumruk”: Wolfsburg'un hayal kırıklığı ve bir sonraki yenilgiden sonra hakemin azarlaması

Wolfsburg kaptanı Maximilian Arnold (sağda), Augsburg'a karşı alınan yenilginin ardından hayal kırıklığını dile getirdi.

Kaynak: IMAGO/regios24

Makaleyi dinle • 3 dakika

VfL Wolfsburg'daki hayal kırıklığı, bir başka iflasın ardından derinleşti. Kaptan Maximilian Arnold maç sonrasında yaşadığı hayal kırıklığını gizlemedi. Özellikle bir hakem kararı öfkeye neden oldu.

VfL Wolfsburg hala serbest düşüşte. Avrupa Kupası adayı olarak başlayan VfL, Ekim ayından bu yana küme düşen bir takımın rakamlarını yayınlıyor: 2024'te hala galibiyet yok. Bundesliga'nın son 20 maçında sadece iki başarı elde edildi. Kaptan Maximilian Arnold, Cumartesi günü FC Augsburg'a karşı alınan 3-1'lik yenilginin ardından sert sözler söyledi. “Bu yüze atılan gerçek bir tokattı, dürüst olmalısın. 29 yaşındaki paralı TV kanalında “Her şeyi çok kısa bir sürede yerle bir etmeniz gerçeği” diye şikayet etti Gökyüzü.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

FCA ile düello Aşağı Saksonya adına umut verici bir şekilde başladı. Patrick Wimmer (9. dakika) ev sahibi takıma erken bir üstünlük sağladı. Wimmer devre arasına kısa bir süre kala hem gereksiz hem de eleştiriye değer bir kırmızı kart gördüğünde Wolfsburg takımı çok daha önce 2-0 veya 3-0 önde olabilirdi. Önce topu Kevin Mbabu'ya kaptırdı, ardından da ceza sahası kenarında eski Wolfsburg oyuncusuna faul yaptı. Hakem Timo Gerach hemen kırmızıyı gösterdi, ancak VfL defans oyuncusu Maxence Lacroix müdahale edebilirdi ve bu nedenle acil fren durumu yoktu. Daha da kötüsü, Arne Maier'in serbest vuruşu kaleye geldi ve skor 1-1 oldu (45'). Aradan sonra Kristijan Jakic (61./79.) çoğunlukta olan Augsburg takımı adına iki gol daha attı.

Antrenör Niko Kovac da spor direktörü Marcel Schäfer gibi hakemin bariz yanlış kararı hakkında konuştu. Koç, “Bu bizi yoldan çıkardı” dedi. “Bu oyuna müdahale etmek ve temel olarak oyuna karar vermekle ilgili.” Arnold da sahneyi benzer şekilde değerlendirdi. Sinirli orta saha oyuncusu, “Elbette hayal kırıklığına uğradım, ancak şu anda bu konuda tamamen tarafsızım ve benim için bu bir kırmızı kart değil ve bu oyun için çok önemli, bana ne istediğinizi söyleyebilirsiniz” dedi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Sonraki Wolfsburg iflası: Teknik direktör Niko Kovac sallanıyor

Arnold, sonuçta yenilginin suçunun kendilerine ait olduğunu sürdürdü. Yani “birçok hata” yaptılar ve “ikinci golü” atamadılar. Artık “eliniz yine boş” kaldınız. Ve böylece Wolfsburg yavaş ama emin adımlarla küme düşme mücadelesine giriyor. Mainz 05'in VfL Bochum'u (2-0) yenmesinin ardından küme düşme hattındaki fark sadece altı puanda kaldı. Tekrar “maç kazanmamız” gerektiğini bilen tek kişi Arnold değil. Teknik direktör koltuğu giderek sallanan Kovac da bunun farkında. “Ben bir profesyonelim ve şu anda yeterli puana sahip olmadığımızı bilecek kadar büyüdüm. Nasıl oynarsanız oynayın, önemli olan puanlardır” dedi Hırvat oyuncu, kendisiyle ilgili tartışmalar sorulduğunda. Patron Schäfer başlangıçta koça net bir taahhütte bulunmayı başaramadı.