Matthäus, Bayern’in yıldızı Kimmich’e düzenli bir yer beklemeye devam ediyor

merabeyin

New member
Nagelsmann’ın başlangıcında Bayern’in yıldızı yok

Matthäus, Kimmich’in DFB’de düzenli bir yer bulacağına inanıyorİlkay Gündoğan ve Pascal Groß’un iyi performanslarına rağmen Lothar Matthäus, Joshua Kimmich’in gelecekte tekrar milli takımda düzenli bir yere sahip olmasını bekliyor.

© Kaynak: IMAGO/Sven Simon


Orta saha lideri Joshua Kimmich, yeni milli teknik direktör Julian Nagelsmann yönetimindeki ilk iki uluslararası maçını hastalık nedeniyle kaçıracak. Rekortmen milli oyuncu Lothar Matthäus, “Sky” köşesinde yazdığı gibi, Bayernli profesyonelin hâlâ DFB’de düzenli bir yere sahip olmaya devam etmesini bekliyor.
İlkay Gündoğan ve Pascal Groß’un son dönemde orta sahadaki güçlü performanslarına rağmen rekor milli oyuncu Lothar Matthäus, Joshua Kimmich’in milli takımda düzenli olarak oynayacağına inanmayı sürdürüyor. Matthäus TV kanalındaki köşesinde “Evet, Kimmich olmadan art arda iki galibiyet elde edildi, ancak eğer uygunsa Nagelsmann onun oynamasına izin verecek” diye yazdı. Gökyüzü FC Bayern Münih profesyoneli hakkında. Kimmich, milli teknik direktör Julian Nagselsmann’ın ABD’deki ilk maçında hastalık nedeniyle 3-1’lik galibiyette yer alamadı ve 28 yaşındaki oyuncu, Fransa’ya karşı alınan 2-1 galibiyette yedek kulübesinde sakatlandı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Matthäus, orta sahanın ortasında Nagelsmann’ın Kimmich ve Gündoğan gibi “rüya bir ikiliye” sahip olduğunu söyledi. “Bu tamamen görevdeki koordinasyon ve disiplinle ilgili.” 62 yaşındaki oyuncu, savunmadan topu kimin aldığının ve ilk hücum dürtüsünü kimin sağladığının netleştirilmesini istedi. Matthäus’un bakış açısına göre Kimmich’i savunma hattına taşımak da bir seçenek. “Eğitimli bir sağ bekimiz yok ve Kimmich de orada harika oynuyor.”

Matthäus: Büyük yavaş yavaş yerleşiyor


Matthäus, Pascal Groß’un üçüncü uluslararası maçındaki performansını açıkça övdü. 1990 dünya şampiyonu, “Brighton ve Hove’lu adamın yavaş yavaş yerleştiği izlenimini edindim” diye yazdı. Matthäus, Münih’ten Leon Goretzka’nın yanı sıra Dortmund’dan Emre Can’ı da defansif orta saha için bir seçenek olarak görüyor. Yakın zamanda seçilmeyen 29 yaşındaki oyuncu hakkında, “Emre Can, Dortmund’da tekrar formunu bulursa o da zorla takıma girecek” dedi.
 
Üst