Mardinli Jorge Jesus’a ağır ilgi!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde amatör ligde uğraş veren Kosen Spor Kulübünün Lideri Veysi Altun, futbola olan aşkı ile tanınıyor. Maddi imkansızlıklar içerisinde kulübüne sahip çıkan Altun’un geçmişte maçlara katılabilmek için ineğini satması futbola olan aşkının ispatı olarak görülüyor. Altun, maçlarda oyuncularına verdiği yansılar ve taktiksel anlatım formu ile toplumsal medyada gündem olurken Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’a benzetiliyor. Kızıltepe ilçe halkı tarafınca ise Mardinli Jesus olarak isimlendiriliyor. Oyuncularına taktiksel bilgi verirken kullandığı eşyalar ile dikkat çeken Altun, ilçe halkı tarafınca Jorge Jesus’a benzetilmesine hürmet duyduğunu belirtiyor.

“BENİ FENERBAHÇE TEKNİK YÖNETİCİSİNE BENZETİYORLAR”
İlçe halkının Jesus olarak anmasına hürmet duyduğunu belirten Veysi Altun, “İlk başladığımızda bizim Fırtına Gençlik isminde mahalle kadromuz vardı, onu amatör bir ekibe çevirdik. Gerinin Gençlerbirliği olarak dönüştürdük, en sonunda da Kosen Spor olarak devam ediyoruz. Şuan 1. Amatör Ligi’ndeyiz ve çabamıza devam ediyoruz. Kızıltepe’nin en yetenekli oyuncuları bizden çıktı. Ne kadar hoca olsam da onlarında gayretleri da büyük rol oynadı. Bu kadar yetenekli oyuncuyu futbola kazandırmak beni keyifli ediyor. Görüntüde kızdığım oyuncu Mahsun, o maçta rakibi daima elleriyle iteledi. Akabinde hakem faul verdi akabinde gol yedik. daha sonrasında ben Mahsun’a kızarken görüntü almışlar. Oyunculara taktik her biçimde verilir, bir su şişesi, bir taş yahut bir ayakkabıyla bile taktik verilebilir. Taktik verecekken tahta olmadığı vakit bunları kullanıyorum. Maça hazırlık yaparken taktik vermeden oyuncular alana çıkamaz o yüzden ben de bu biçimde taktik veriyorum. Beni Fenerbahçe teknik yöneticisine benzetiyorlar. O hocamız futbol bilgisinde benden daha uygundur fakat ben Veysi Altun olarak anılmak istiyorum. Tutumlarımızda, çıkışlarımızda benzerlik olabilir, bu benzerliği bulan arkadaşları kutluyorum. Benim Mahsun’a olan çıkışımdan daha sonra oldu bu durum. Jesus hocaya hürmet duyarım o benim meslektaşımdır lakin ben olarak kalmak isterim, özenti olmak istemem. Kızıltepe halkı beni ona benzetiyorsa hürmet duyarım” halinde konuştu.

“YAŞITLARI ONU JESUS OLARAK ÇAĞIRIYOR”
Veysi hocanın yanında yetiştiğini ve uzun yıllardır birlikte olduklarını belirten Metin Kayan, “Veysi hoca yetenek avcısıdır diyebilirim. Mahalle içinde olan çocukları gençleri buluyor, onları makus alışkanlıktan uzak tutarak spora kazandırıyor. Bu durum ilçemiz için epey büyük bir ödüldür. Buradan diğer yerlere transfer olan oyuncular var, başta Veysi hoca olmak üzere öbür hocalarımızın emeği büyüktür bu durumda. Veysi hocanın kadro için yapmadığı bir şey yok, kadronun hocası, ekibin lideri, grubun malzemecisi özetlemek gerekirsesı her şeyidir. Veysi hoca başlı başına bir kadro, bizim her şeyimizdir diyebilirim. 2 yıl evvel lige iştirak bedeli ödenmesi gerekiyordu. Lige iştirak bedelini denkleştiremedi, meskende süt sağdığı ineği vardı onu sattı ve lige iştirak bedelini ödedi. Jesus üzere büyük bir hocaya benzetilmek hoş bir şey daha öncesinde Veysi hocamızın bir lakabı vardı. Herkes onu Trapattoni olarak biliyordu fakat son devirde toplumsal medyada patlak veren görüntülerden daha sonra herkes onu Mardinli Jesus olarak görüyor. Veysi hocanın toplumsal medyada bu türlü yükselmesi hoş bir şey. Bu duruma bizde epey seviniyoruz, yaşıtları onu Jesus olarak çağırıyor” dedi.