Makyaj Nasıl Yapılır?

Felaket

New member
Makyaj şehir hayatının günlük rutini içinde kaybolmamak ve yüzü her türlü etkilerden korumak için yapılan güzelleştirme çabasıdır. Yalnız güzel görünmek için değil aynı zamanda yüzün sabit bir görünüme sahip olması için de sık başvurulan bir yöntemdir makyaj yapmak.

Makyaj yapmanın ilk kuralı araştırmak ve doğru, uygun, kaliteli ve fiyat olarak da cüzdanı sarsmayacak markalı ürünleri bulmaktır. Doğru marka doğru makyajı o da hayatınızı kurtaracaktır. Seçimlerinizi dikkatli yapmanız sonraki aşamaların daha sağlıklı geçmesinde fayda sağlayacaktır dolayısıyla makyaj markasının seçimi mühimdir. Bir ayna karşısına oturun ve yüzünüzü yada makyaj yapılacak kişinin yüzünü makyaja hazırlayın.

İlk olarak yüzü kirden pastan ve toksinlerden arındırmak için yüzünüzü sabunlayın. Sabunlama işlemi cilt temizliği için zaruridir ve makyajın olumsuz etkilerini oldukça azalttığı görülmektedir. Cilt toniği yada sabun kullanılmasının ardından kış olsun yaz olsun hiç fark yaratmaz muhakkak güneş koruyucu krem kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Güneş yaz kış dinlemeden üstümüze doğar ve bu yüzden bir takım etkileri de olacaktır. En etkili korunma şekli güneş koruyucu kremlerin kullanılmasıdır kesinlikle bu aşamayı atlamamanız tavsiye edilmektedir. Yüz temizlendikten, güneş koruyucu krem sürüldükten sonra sıra kapatıcı yani fondöten kullanmaya gelmiştir. Marka seçimine ilk aşamada dikkat ettiğimiz için bu aşama daha sağlık geçecek ve fondöten kullanmak daha kolay olacaktır çünkü kaliteli marka kaliteli deneyimleri beraberinde getirecektir. Renk tercihinizde ten renginiz elbette çok önemlidir ve kendi cildinizden daha koyu renklerde fondöten almamaya gayret gösteriniz. Ardından kalem kullanarak gözlerinizi olduğundan dört beş kat daha büyük gösterme imkanına sahipsinizdir. Bu da makyajdan daha fazla zevk almanızda önemli rol oynar. Eye liner sürme işlemi işte tam bu devrede müdahil olur ve çok da iyi olur çünkü eye linerın sona kalması her zaman iyidir kullanımı biraz ustalık gerektirmektedir.
 
Üst