Kral Charles III’ün Katılım Konseyi’ne yaptığı beyanı okuyun.

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Cumartesi günü resmen İngiltere’nin yeni hükümdarı ilan edildikten sonra, Kral III. Charles Katılım Konseyi’ne bir bildiri sundu.

Aşağıda, Buckingham Sarayı tarafından yayınlanan açıklamalarının bir dökümü yer almaktadır.

Lordlarım, bayanlar ve baylar.

Sevgili annem kraliçe kraliçenin ölümünü sizlere duyurmak benim en acıklı görevimdir.

Hepinizin, tüm ulusun – ve sanırım tüm dünyanın – hepimizin yaşadığı onarılamaz kayıpta bana ne kadar derinden sempati duyduğunu biliyorum. Bu kadar çok kişinin kız kardeşime ve erkek kardeşlerime gösterdiği sempatiyi ve bu kadar büyük bir sevgi ve desteğin kaybımızda tüm ailemize iletilmesi gerektiğini bilmek benim için en büyük teselli.

Bir aile olarak hepimize, bu krallığa ve onun parçası olduğu daha geniş uluslar ailesine gelince, annem ömür boyu sevgi ve özverili hizmetin bir örneğini verdi.

Annemin saltanatı süresi, bağlılığı ve bağlılığı bakımından eşsizdi. Yas tutarken bile, bu en sadık yaşam için şükrediyoruz.

Bu büyük mirasın ve egemenliğin bana intikal eden görev ve ağır sorumluluklarının derinden farkındayım. Bu sorumlulukları üstlenirken, anayasal hükümeti desteklemek için oluşturduğum ilham verici örneği takip etmeye ve bu adaların ve dünyanın her yerindeki İngiliz Milletler Topluluğu krallıklarının ve topraklarının halklarının barış, uyum ve refahını aramaya çalışacağım.

Bu amaçla, hükümdarı olmaya çağrıldığım halkların sevgi ve sadakatiyle destekleneceğimi ve bu görevlerin yerine getirilmesinde onların seçilmiş parlamentolarının danışmanları tarafından yönlendirileceğimi biliyorum. Bütün bunlarda, sevgili eşimin sürekli desteği beni derinden cesaretlendiriyor.

Bu fırsatı, devlet başkanı olarak resmi görevlerimi destekleyen egemenlik hibesi karşılığında, kraliyet mülkü de dahil olmak üzere kalıtsal gelirleri herkesin yararına hükümetime teslim etme geleneğini sürdürme isteğimi ve niyetimi teyit etmek için kullanıyorum. ve milletin başı.

Ve bana yüklenen ve şimdi bana kalan hayatımı adadığım ağır görevi yerine getirirken, her şeye gücü yeten Tanrı’nın rehberliği ve yardımı için dua ediyorum.