Kaleci Ter Stegen’in 2013’teki ABD gezisindeki bir hatadan bu yana gelişimi

merabeyin

New member
Yeni patron, yeni kurallar. Bu ifade ne kadar basit olursa olsun, tüm profesyonel sektörler için geçerlidir. Herhangi bir şirket veya kulüpte yönetim ekibinde herhangi bir nedenle değişiklik olursa, her şey nadiren eskisi gibi kalır. Aksi takdirde personelin ilk etapta değiştirilmesi gerekmeyecekti.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

İlkay Gündoğan ve Marc-André ter Stegen, Pazartesi günü birlikte İspanya’dan Boston’a uçağa bindiklerinde Alman milli takımındaki mevcut durumları hakkında endişelenmelerine gerek yoktu çünkü yeni patronları onları çoktan almıştı. Gündoğan, Julian Nagelsmann’ın küçük oğluyla meşgul olduğu için ilk başta kaçırdığı arama hakkında şunları söyledi: “Julian bana telefonda şahsen söylemek istedi ve ben de bunun harika olduğunu, onun kaptanı olarak kalacağımı düşündüm.”

Ter Stegen’in ABD’ye karşı yaptığı hataların anıları

FC Barcelona’daki vatandaşı ve takım arkadaşı ter Stegen de yeni milli teknik direktörün desteğinden dolayı mutluydu. Gündoğan’ın da “faydalandığı” yaralı 1A kaptanı Manuel Neuer’in yokluğunda, Nagelsmann’ın açıkladığı gibi bir numara olmaya devam ediyor. FC Bayern’in kalecisi kırılan bacağının ardından geri dönse bile (muhtemelen Kasım ayındaki uluslararası maçlarda) Ter Stegen’in rakibi olacak. “En önemli şey, Manu’ya yeniden sağlığına kavuşması ve yüzde 100 performansa ulaşması için ihtiyaç duyduğu zamanı vermemiz. Durum ortaya çıkarsa değerlendireceğiz” dedi. “Diğer uluslar bu kadar olağanüstü kalecilere sahip olmak isterler ve bizde sadece bu ikisi yok.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Ter Stegen, on yıl önce alay konusu olarak bıraktığı Almanya’nın bir numarası olarak eyaletlere gitti. İnceleme: O zamanki Borussia Mönchengladbach kalecisi, bugünün 26 kişilik kadrosunda Joachim Löw’ün 2013’teki ABD gezisine katılan tek kişiydi. ABD’ye karşı hazırlık maçında ter Stegen korkunç bir hata yaptı. Benedikt Höwedes zararsız bir geri pas aldığında, kaleci pas vermek ve topun kaleye yuvarlanmasına izin vermek için uygun bir alıcı aradı. 21 yaşındaki zavallı oyuncu bunun sonucunda tamamen tedirgin oldu, rakip taraftarlar tarafından alay konusu oldu ve 3-4’lük mağlubiyette üç gol daha yediğinde her zaman mutlu görünmüyordu. Üç uluslararası maçın ardından ter Stegen on iki gol yemişti; geleceğin kalecisi olarak yolu, aslında milli takımdaki tüm kariyeri bu noktada tehlikede görünüyordu.

Nagelsmann da şimdilik ter Stegen’e güveniyor

Ancak Aşağı Ren’li sarışın çocuk, DFB formasıyla birkaç yıl boyunca kendisine eşlik eden zorlu aşamayı sonunda atlattı, şu anda 36 uluslararası maça çıktı ve en azından Neuer’in yardımcısı olarak Kevin Trapp gibi tanınmış rakiplere karşı galip geldi. , BeHaberler Leno ve Oliver Baumann. Ancak yolculuk boyunca hiçbir zaman bundan daha fazlasını elde edemedi. Neuer, bir aylık sakatlığın ardından 2018 Dünya Kupası’nın başlamasına kısa bir süre kala geri dönse bile Bayern kalecisi tercih edildi. Artık sadece Ter Stegen’in kendisi durumu bu şekilde görmüyor: “durum değişti. Ben bir numarayım” dedi Eylül ayında. Uzun zamandır bu anı bekliyordum ve bu anı yakalayabileceğime inanıyorum.”

Ancak bir ay önce milli antrenörün adı hâlâ Hansi Flick’ti. Ancak halefi Nagelsmann da (şimdilik) FC Barcelona’da yıllar içinde gösterdiği olağanüstü performansla yeni statüsünü kazanan ter Stegen’e güveniyor. Şu anda 31 yaşında olan oyuncu, Cumartesi günü Hartford’daki testte ABD ile tekrar karşılaşacakları Alman takımında da yer alacak. Sağdan sola). O halde on yıl önceki hatalar bir daha tekrarlanmamalı. Çünkü Nagelsmann kesinlikle bir Trapp taraftarı ve bir zamanlar onu FC Bayern’e getirmek bile istemişti. Ve yeni patronlarla ilgili sözler iyi biliniyor.