Jerome Boateng, David Alaba’nın yerine kendisini teklif ediyor

merabeyin

New member
İspanya’dan rapor

Alaba’nın sakatlığı nedeniyle: Boateng Real Madrid’in acil durağı olacak mı?Jerome Boateng’in Haziran ayına kadar Olympique Lyon ile sözleşmesi bulunuyordu.

© Kaynak: IMAGO/Spor Basını Fotoğrafı


Makaleyi dinle • 2 dakika


David Alaba daha uzun süre devamsızlıkla tehdit ediliyor. Bu, Real Madrid’de sakatlanan ikinci stoper olacak. Basında çıkan haberlere göre, şu anda sözleşmesi biten Jerome Boateng, savunma kaygıları nedeniyle büyük futbol sahnesine dönme şansını hissediyor gibi görünüyor.
Real Madrid şu anda David Alaba’nın Çarşamba akşamı Las Palams karşısında (2-0) ciddi bir sakatlık geçirmediğinden emin. İspanyol medyasına göre Cuma günü yapılacak MR taraması, savunma oyuncusunun ara verip vermeyeceği ve ne kadar süre ara vereceği konusunda bilgi sağlayacak. Avusturyalı oyuncu, addüktör bölgesindeki sorunlar nedeniyle devre arasında kısa süre önce oyundan alındı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Alaba’nın daha uzun süre yokluğu Kraliyet savunma merkezindeki personelin durumunu daha da kötüleştirecektir. Defans oyuncusu Eder Militao, çapraz bağındaki yırtık nedeniyle aylarca sahalardan uzak kalacak. İspanyol üst düzey kulübünün olası sıkıntısı, Jerome Boateng’in büyük futbol sahnesine dönme şansını hissetmesine yol açmış olabilir. İspanyol gazetesi gibi El Nacional 2014’ün kulübü olmayan dünya şampiyonunun kendisini kulübe teklif ettiği söyleniyor.

Jerome Boateng Real Madrid’e mi gidiyor? Antrenör Ancelotti onu tanıyor


Real teknik direktörü Carlo Ancelotti’yi FC Bayern’de birlikte geçirdikleri dönemden tanıyan 35 yaşındaki oyuncu, Olympique Lyon’la olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından sezon başından bu yana işverensiz kalıyor. Rapora göre Boateng’in, kendisini yeniden en üst düzeyde kanıtlama şansından yararlanmak için deyim yerindeyse bedava oynamaya istekli olduğunun sinyalini bile verdiği söyleniyor.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Berlinli oyuncu kariyerine son vermeyi her zaman reddetmişti. O dönemde yeniden en iyi formda atak yapmak istediği söylendi. Ancak henüz projesine uygun bir kulüp bulamadı. Eğer Real sözde teklifi gerçekten kabul ederse, bu Boateng’in son zamanlarda oldukça sessiz bir şekilde sona ermiş gibi görünen kariyerinde muhteşem bir dönüş olacaktı.
 
Üst