HSV koçu Walter doping doktoruna bağırdı

merabeyin

New member
Şartlı tahliyede antrenörlük yasağı

Doping doktoru “ciddi şekilde hakarete uğradı”: HSV antrenörü Walter, DFB tarafından cezalandırıldıHSV antrenörü Tim Walter, bir doping doktoruyla görüştüğü için DFB tarafından cezalandırıldı.

© Kaynak: IMAGO/Philipp Szyza


Makaleyi dinle • 1 dakika


Tim Walter, doping doktoruyla uygunsuz ilişkisi olduğu gerekçesiyle Alman Futbol Federasyonu tarafından cezalandırıldı. DFB’nin açıklamasına göre, Hamburger SV antrenörüne para cezasının yanı sıra, antrenörlük yasağı da verildi.
HSV antrenörü Tim Walter, doping doktoruna bağırdığı ve hakaret ettiği için DFB spor mahkemesi tarafından 20.000 euro para cezasına ve kapalı alan yasağının ertelenmesine mahkum edildi. Alman Futbol Federasyonu (DFB) bunu Cuma günü duyurdu. Kenarda antrenörlük yasağı, 2. Bundesliga’daki iki maç için geçerli ancak 30 Haziran 2024’teki bu sezon sonuna kadar ertelendi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


DFB’ye göre, Ulusal Anti-Doping Ajansı (NADA), 23 Eylül’de Hamburger SV’de bir antrenman testi gerçekleştirdi. Dernekten yapılan açıklamaya göre Walter’ın “sorumlu doping doktoruna yüksek sesle bağırdığı ve sözlü olarak ciddi şekilde hakaret ettiği” söylendi. Hamburg teknik direktörü bunun için özür diledi.

HSV şu anda Alman alt meclisinde Hamburg’daki rakipleri FC St. Pauli’nin ardından ikinci sırada yer alıyor. Cumartesi günü Walter-Elf, Volksparkstadion’da (13.00) SpVgg Greuther Fürth ile karşılaşacak. Gökyüzü).
 
Üst