Horner vakasında patronlar hızlı bir çözüm için baskı yapıyor

merabeyin

New member
Takım patronuna soruşturma

Horner davası: Formula 1 patronları hızlı bir çözüm için baskı yapıyor

Red Bull takım patronu Christian Horner uygunsuz davranışlarla suçlanıyor.

© Kaynak: Lynne Sladky/AP/dpa

Makaleyi dinle • 1 dakika

Red Bull takım patronu Christian Horner uygunsuz davranışlarla suçlanıyor. Hakkındaki soruşturma yakında tamamlanabilir. Bu tamamen Formula 1'in ruhuna uygun.

Formula 1 patronları Red Bull'u Christian Horner olayına hızlı bir çözüm bulmaya çağırıyor. Pazar günü İngiliz basınında çıkan haberlere göre Formula 1'den yapılan açıklamada, “Sorunun adil ve kapsamlı bir sürecin ardından mümkün olan en kısa sürede çözülmesini umuyoruz” denildi. Ancak şu an için konu hakkında başka bir yorum yapılmayacaktır.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Rapor: Red Bull Horner olayına da hızlı bir çözüm istiyor

tarafından hazırlanan bir rapora göre Zamanlar Ayrıca Formula 1 yarış takımı içinde, “medyanın istenmeyen ilgisini ve belirsizliğini sona erdirmek amacıyla” takım patronunun uygunsuz davranışlarına ilişkin soruşturmaları hızlandırma yönünde bir istek olduğu da söyleniyor. Başlangıçta bu konuda resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Times'ın haberine göre Horner hakkındaki bağımsız soruşturma muhtemelen yakında tamamlanacak. Resmi Formula 1 test sürüşleri bu Çarşamba gününden Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek. Yılın ilk Grand Prix'si 2 Mart'ta Bahreyn'de gerçekleşecek.

Ana şirket Red Bull, Şubat ayının başında takım patronu Horner'a karşı “bağımsız bir soruşturma” başlattı. Uygunsuz davranışla suçlanıyor. Dışarıdan uzman bir avukat, birinci sınıf motor sporları sınıfında en uzun süre hizmet veren takım patronu olan Brit'e, Londra'da bir saat süren bir görüşme sırasında fikrini belirtmesini sağladı.

Horner “destek” hissediyor

Geçtiğimiz Perşembe günü Red Bull'un yeni Formula 1 aracının Milton Keynes'teki lansmanında konuşan Horner, “Sürece güveniyorum ve yapılan her suçlamayı kesin bir şekilde reddediyorum” dedi. “Takımı hiçbir zaman şu anki kadar birlik içinde ve destek dolu görmemiştim.”