“Gol verilmeliydi”

merabeyin

New member
Real'e karşı iflasın ardından RB'nin hayal kırıklığı

VAR kararına öfke yükseldi – Kroos: “Gol verilmeliydi”

Leipzig teknik direktörü Marco Rose, Real Madrid'e karşı kaçırılan gol nedeniyle sinirlendi.

© Kaynak: IMAGO/Picture Point LE

Makaleyi dinle • 2 dakika

Muazzam bir güç gösterisine rağmen RB Leipzig, Şampiyonlar Ligi son 16 turunun ilk ayağında Real Madrid'e yenildi. Özellikle Saksonlar'ın kaçırdığı gol RB kampında öfkeye neden oldu. Real'in yıldızı Toni Kroos bile normal bir gol gördü.

Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turunun ilk maçında favori Real Madrid'e karşı oynanan karşılaşma, RB Leipzig için mükemmel bir başlangıç yaptı. Sadece 96 saniye sonra top, İspanyol rekor şampiyonunun kalesinde kıpırdadı. Benjamin Sesko'nun kafa vuruşu ona sözde öne geçmeyi sağladı. Sorun: Bosna-Hersekli hakem İrfan Peljto'nun VAR'a danışmasının ardından gol geri çekildi. Ofsayt olan Benjamin Henrichs'in Real kalecisi Andriy Lunin'e karşı yaptığı hafif itme muhtemelen cezalandırıldı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Leipzig teknik direktörü Marco Rose'un hakem ekibini açıkça eleştirdiği tartışmalı karar. 47 yaşındaki oyuncu, yayın hizmetine öfkeyle “Sayılması gereken bir gol attık” dedi. Amazon Prime Videosu son düdükten sonra. “Bu düzeyde durum acı. Genel olarak, bugünkü hakemlik performansına alışmanın biraz zaman aldığını gördüm.”

Alman Real'in yıldızı Toni Kroos bile Rose'a karşı çıkamadı. “Bu bir hedefti, verilmesi gerekiyordu. Şimdi oradan çıkamam. Buna karşı herhangi bir argüman bulamıyorum” dedi 2014 dünya şampiyonu: “Sonunda ofsayt düdüğü çaldığını düşünüyorum çünkü bu onu engelliyor. Ama kalecinin asla topa yaklaşamayacağını düşünüyorum.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Leipzig, Diaz'ın “rüya golü” nedeniyle mağlup oldu

Sonuçta: Leipzig uzun süre Madridlilere karşı durmaya devam etti ve sonunda kendi taraftarlarına 0-1'lik skorla ve daha fazlasının başarılabileceği hissiyle veda etti. Brahim Diaz (48.), Leipzig'in evindeki az farkla yenilgisine dikkat çekici bir şutla damgasını vurdu. Kroos mutlu bir şekilde, “Böyle bir hareket oyunu bir yöne götürüyor ve bu bizim lehimize oldu” dedi. Ve Rose şunu da itiraf etmek zorunda kaldı: “Hayalet bir hedef, dürüst olmalısın.”

Bir şey açık: Son 16 turundaki büyük görev, iflas nedeniyle çok daha zor hale geldi. 6 Mart'ta Saksonlar bir sonraki tura çıkabilmek için İspanya'nın başkentinde aldığı 0-1'lik yenilgiyi geri çevirmek zorunda.