Funkel, Bayer karşısında Kaiserslautern'i tarihteki “en büyük mazlum” olarak görüyor

merabeyin

New member
Lautern antrenörü Friedhelm Funkel'e göre, DFB Kupası finalinde ikinci lig takımı 1. FC Kaiserslautern ile Almanya şampiyonu Bayer Leverkusen arasındaki rol dağılımı her zamankinden daha net. “Kupa tarihindeki finallerde en çok mağlup olan takımız. Avrupa'nın en iyi üç takımından birine karşı oynayacağız”Funkel ile yaptığı röportajda şunları söyledi: Spor resmi (Çarşamba). Eski teknik direktör Otto Rehhagel'in açıklamasına göre Lautern'in Cumartesi günü Berlin'deki durumu hâlâ umutsuz değildi. Funkel, “Tek bir oyunda her zaman şansınız vardır” dedi.


Devamını oku sonra Reklamcılık


Devamını oku sonra Reklamcılık


Oyuncu ve teknik direktör olarak tüm finalleri toplarsanız 70 yaşındaki oyuncu, beşinci kez DFB Kupası finalinde yer alıyor. 1. FC Kaiserslautern oyuncusu olarak 1981'de Eintracht Frankfurt'a yenildi ve KFC Uerdingen'in 1985'te FC Bayern Münih'e karşı kazandığı zaferde de sahadaydı ve tek şampiyonluk galibiyetini kutladı. MSV Duisburg ve Eintracht Frankfurt'ta teknik direktör olarak, 1998 ve 2006 finallerini Alman rekor şampiyonlarına karşı kaybetti.

Funkel, Şubat ayında Kaiserslautern'e bir tür acil yardım görevlisi olarak katıldı ve sonunda erken küme düşmeyi garantiledi. Kupa finali onun Pfalz'daki teknik direktör olarak son maçı olacak ve Funkel'in sözleşmesi sona eriyor.
 
Üst