Fransızlardan Thomas Heurtel’e Rusya tepkisi!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Fransa Basketbol Federasyonu, Rusya’nın Zenit St. Peterburg kulübü ile 1+1 yıllık kontrat imzalayan oyun kurucu Thomas Heurtel’in Rus kulübünde forma giydiği sürece ulusal gruba seçilmeyeceğini deklare etti.

Fransa Basketbol Federasyonu Ağustos ayının başında bir bildiri yayımlayarak Rus ya da Belarus ekipleriyle mukavele imzalayan Fransız basketbolcuların ulusal ekibe davet edilmeyeceğini açıklamıştı. Rus kulübü Zenit, dün yaptığı açıklama ile Thomas Heurtel ile 1+1 yıllık kontrat imzalandığını duyurdu. Bu açıklamanın akabinde Fransa Basketbol Federasyonu, Thomas Heurtel ile ilgili olarak açıklama paylaştı. Federasyon açıklamasında temmuz ayında da ismi Rus kulüpleriyle anılan Heurtel’in yeminli bir tabir vererek rastgele bir Rus kadrosuyla mukavele ya da ön protokol imzalamadığını belirttiğini vurguladı. Resmi imzaların atılmasının akabinde federasyon, Heurtel’in Zenit St. Petersburg kulübünde forma giydiği sürece 2024 Paris Olimpiyat Oyunları da dahil olmak üzere tekrar ulusal gruba davet edilmeyeceğini belirtti.

Fransa, Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın finalinde İspanya’ya kaybederek gümüş madalya kazanmıştı. Heurtel, bu turnuvada Fransa ile çıktığı 9 maçta 10.4 sayı, 2.4 ribaund ve 7.1 asist ortalamaları yakalamıştı.
 
Üst