FC Bayern ve RB Leipzig neden artık yalnızca ilk turda oynuyor?

merabeyin

New member
En iyi takımlar 1. turu tamamladı

FC Bayern ve RB Leipzig neden DFB Kupası’na şimdi başlıyor?FC Bayern ve RB Leipzig bu yılki DFB Kupası’na rakiplerinden daha geç katılacak.

© Kaynak: IMAGO/motivio


Geçen yıl olduğu gibi FC Bayern Münih ve RB Leipzig, DFB Kupası’nın ilk turuna geç kalanlar oldu. Ancak şimdi rekabete en iyi iki kulüp başlıyor. Spor zili arka planı açıklıyor.
Salı akşamı (20.45)ZDF Ve Gökyüzü) Preußen Münster ile FC Bayern Münih arasındaki maç başlıyor, 43 günlük bekleme süresi sona eriyor. Ağustos ortasında, VfL Osnabrück ve 1. FC Köln (uzatma süresinden sonra 1:3), DFB Kupası sezonunun bugüne kadarki son ilk tur maçında düello yaptı. Eylül ayının son haftasında, Bundesliga’nın en iyi iki takımı FC Bayern ve RB Leipzig kapanıyor (Çarşamba, 20:45)ARD Ve Gökyüzü SV Wehen Wiesbaden’de) ilk ana tur. Ama neden bu kadar geç?


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

DFB’nin FC Bayern ve RB Leipzig için başka bir randevu şansı yok


Cevap aslında oldukça basit: Çünkü ulusal kupa müsabakasının organizatörü olan DFB’nin, Bundesliga’nın iki ağır sıkletinin maçlarını planlamak için başka şansı yoktu. Almanya şampiyonu FC Bayern ve DFB Kupası şampiyonu RB Leipzig, diğer tüm takımların kupa açılışında, yani DFL Süper Kupası’nda yarıştığı hafta sonunda farklı bir görevdeydi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Geçen yıldan bu yana bu etkinlik her zaman ilk kupa haftasonunda yapılıyor. FCB’nin süper transferi Harry Kane’in ilk maçında RB bu sezon Münih’te sürpriz bir şekilde 3-0 kazandı. Önceki sezon, Bayern ve Saksonya aynı takımyıldızı nedeniyle kupada geride kalmıştı. Ancak Süper Kupa ile yakalama maçları arasında bir aydan az bir süre vardı.

Bayern ve Leipzig’in DFB Kupası maçları ücretsiz TV’de canlı izlenebilecek


Sonuçta hem Bayern (Viktoria Köln’e karşı 5-0) hem de Leipzig (Teutonia Ottensen’e karşı 8-0) bir yıl önce kupa görevlerini güvenle tamamladılar. Peki bu sezon? Werder Bremen, VfL Bochum, FC Augsburg ve Darmstadt 98’den oluşan dört birinci lig takımı, açılış engelinde zaten başarısız oldu ve FCB ve RB’nin bu sefer başlarının belaya girmesi pek olası değil. Şampiyonlar, Münster’in üçüncü lig takımıyla oynayacak, savunma şampiyonları ise ikinci ligde yükselen Wehen Wiesbaden takımıyla oynayacak.

Kupanın ilk turundaki parçalılığın en azından TV izleyicileri için olumlu bir yanı var: Öne çıkan konumlarından dolayı son iki maç da ücretsiz TV’de yayınlanacak. ZDF Bayern maçını gösteriyor ARD bir gün sonra RB. Şunda ARD İkinci tur kura çekimi önümüzdeki Pazar günü saat 19.10’da yapılacak. Bu daha sonra iki gün içinde (31 Ekim ve 1 Kasım) gerçekleşir – şampiyonlar ve kupa savunucuları için herhangi bir özel bukleler olmadan.
 
Üst