Eski Flick asistanı Röhl Çarşamba günü Sheffield’ın başantrenörü oldu

merabeyin

New member
“Her zaman en büyük hedefimdi”

Eski Flick asistanı İngiltere’de baş antrenör olduDanny Röhl, Sheffield’da ilk baş antrenörlük pozisyonunu alıyor

© Kaynak: IMAGO/Revierfoto


Makaleyi dinle • 2 dakika


Danny Röhl, hem FC Bayern’de hem de son olarak DFB’de dört yıl boyunca Hansi Flick’in asistanıydı. Flick kovulduktan sonra başlangıçta işsizdi. Zwickau yerlisi artık İngiltere’nin ikinci liginin başantrenörü olacak.
Hansi Flick’in uzun süredir asistanı olan Danny Röhl, Sheffield Çarşamba takımının yeni teknik direktörü oldu. İngiliz ikinci lig takımı bunu Cuma günü duyurdu. 34 yaşındaki futbolcu için bu, kariyerinin ilk teknik direktörlük pozisyonu olacak. Bunu yaparak, Zwickau yerlisi bir rüyayı gerçekleştiriyor çünkü Röhl, İngiltere’ye transferini “Baykuşlar”a açıklarken, baş antrenör pozisyonu “her zaman benim en büyük hedefimdi”. Vurucu yorum yaptı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


On bir maç gününün ardından yeni yükselen Sheffield, İngiltere’nin ikinci futbol ligi olarak anılan şampiyonada sadece üç puanla son sırada yer alıyor. Bu nedenle eski savunma oyuncusunun görevi açık: küme düşmekten kaçınılmalı. İlk kez sahneye çıkanlara koçluk yapmak için kesinlikle daha ödüllendirici görevler var, ancak Röhl şunu vurguluyor: “Cesur kararların arkasındayım.” Sheffield’deki koçluk pozisyonunu “kariyerimde iyi bir adım atma fırsatı” olarak görüyor. Eski Flick asistanı da yeni kulübü hakkında övgüler yağdırıyor. “Kulübün büyük bir geleneği var. (…) Stadyumda tipik bir İngiliz atmosferi var.”

Röhl, 2018-2019 yılları arasında İngiltere’deki FC Southampton’da, hatta o dönemde Premier Lig’de bile Ralph Hasenhüttl’ün yardımcı antrenörü olarak görev yapmıştı. 34 yaşındaki oyuncu, Büyük Britanya’ya dönüşün bu nedenle “her zaman hayalim olduğunu” söyledi. Vurucu. Sheffield’da İngiliz takımının başına ancak yaz aylarında geçen İspanyol Xisco Muñoz’u takip ediyor.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Röhl’ün antrenörlük kariyeri Leipzig’de başladı


Röhl’ün futbol kariyeri memleketi Saksonya’daki küçük kulüplerin ötesine geçmedi. Genç bir oyuncu olmasına rağmen sık sık sakatlıklar yaşadı. Koçluk kariyeri 2011 yılında RB Leipzig’in B2 genç takımının yardımcı antrenörü olarak başladı. Zwickau’lu oyuncu, Red Bulls’ta çeşitli altyapı takımlarında yardımcı antrenör olarak çalıştı ve 2017/18 sezonunda Leipzig profesyonelleriyle Hasenhüttl’ün yardımcı antrenörü oldu. Southampton’da daha fazla çalıştıktan sonra Röhl, FC Bayern Münih’e gitti ve burada Hansi Flick’in baş antrenörlük görevini devralmasıyla yardımcı antrenör oldu. Flick ile birlikte 2021’de DFB’ye taşındı ve ayrıca Eylül ayında görevden alınana kadar Pfalz Seçim oyuncusuna orada asistanlık yaptı.

Röhl şimdi ilk baş antrenörlük pozisyonunu alıyor. 21 Ekim Çarşamba günü Sheffield formasıyla ilk kez kenarda yer alacak. FC Watford’a karşı bodrum katındaki düelloda (saat 16.00) Alman teknik direktör olarak ilk puanlarını almak zorunda.
 
Üst