Eleştirilere rağmen Terzic Dortmund'a “gerçekten istekli”

merabeyin

New member
Sürekli eleştirilere rağmen: Terzic neden BVB'ye “gerçekten meraklı”?

Edin Terzic önümüzdeki görevler konusunda iyimser.

Kaynak: IMAGO/osnapix

Makaleyi dinle • 2 dakika

2022/23 şampiyonluğunu kaçıran Borussia Dortmund'un bu sezonki şampiyonluk mücadelesiyle hiçbir ilgisi yok. Teknik direktör Edin Terzic giderek daha fazla eleştiriliyor. Bir röportajda BVB'deki baskıdan bahsetti.

BVB antrenörü Edin Terzic, bazı aksaklıklara ve olumsuz manşetlere rağmen hırs ve iyimserlik dolu. 41 yaşındaki futbol öğretmeni “Kicker”a “Her sabah kalkıyorum ve maksimum başarı için elimden gelen her şeyi yapıyorum ve bunun için savaşıyorum” dedi. “BVB her yıl şampiyon mu oluyor, yoksa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale mi çıkıyor? HAYIR! Bu yüzden mi her şey kötüydü? HAYIR!” dedi Bundesliga kulübünün teknik direktörü. “Başarıya giden yolumun biraz uzun sürmesi benim için sorun değil, yeter ki yönün doğru olduğunu hisseteyim.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Geçtiğimiz sezon Dortmund son maç gününde şampiyonluğu kaybetmişti. Bu sezon BVB'nin şampiyonluk kararıyla hiçbir ilgisi yok ve Şampiyonlar Ligi'ne dördüncü sırada yeniden katılmak için mücadele ediyor. Bu nedenle antrenöre her zaman eleştirel yaklaşılır.

BVB antrenörü, koçun eleştirilmesinin “işimin bir parçası olduğunu ve dışarıdan gelen hiçbir baskının benim üzerime uyguladığım kadar büyük olamayacağını” söyledi. “Çünkü her geçen gün daha iyiye gitmek ve daha iyi çözümler bulmak istiyorum. Başarıya giden yolculuğun sevinci hissettiğim baskıdan daha büyük olduğu sürece bunu yapmaktan mutluluk duyarım. Ve sizi temin ederim ki bu konuda gerçekten istekliyim.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Terzic “BVB'nin yolunu” açıklıyor

Terzic, beklentileri bildiğini söyledi. “BVB'nin yolunu da biliyorum: Önemli oyuncular bizi terk ettiği için her yıl yeniden inşa etmek yerine yeniden inşa ediyoruz. Hala her yıl şampiyonluk için yarışmaya çalışıyoruz. Bu bizim yolumuz. Ben de bu yolu başarıya giden yol haline getirdim. Ve bundan hoşlandım.”