DFB’nin bu kararları Avrupa Şampiyonası’ndan önce vermesi gerekiyor

merabeyin

New member
ABD gezisinin son bölümünde milli antrenör ve milli oyuncular kısa bir süreliğine New York’a gitti. Oradan iki uçağa binip Frankfurt ya da Münih’e geri döndük. Julian Nagelsmann da Perşembe günü öğleden sonra, ABD’ye karşı alınan 3-1’lik ve Meksika’ya karşı alınan 2-2’lik galibiyetten sonra çoğu olumlu olmak üzere pek çok içgörüyle evine döndü.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


DFB antrenörü, 18 Kasım’da Türkiye’ye karşı (Berlin’de) ve üç gün sonra Viyana’da Ralf Rangnicks’e karşı oynanacak uluslararası maçlardaki sportif görevlerine ek olarak, halihazırda Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Avusturyalıların da düşünmesi gerekiyor. 2024 yazında iç saha turnuvasının planlanması. “DFB’de bana önerilerde bulunan ve fikirleri olan harika insanlar var. Sonunda baş parmağımı kaldırmam ya da indirmem gerekiyor” dedi işbölümünden memnun olan Nagelsmann. Editoryal Ağ Almanya’nın (RND) spor portalı Sportbuzzer, konunun neyle ilgili olduğunu şöyle açıklıyor:

Test maçları: FIFA, yalnızca Mart 2024’te bir kapatma dönemi planladı. Sportbuzzer’ın edindiği bilgilere göre şu anda her ikisi de Almanya’da oynanacak iki maç planlanıyor. Çeşitli potansiyel rakiplerle görüşmeler halihazırda sürüyor, ancak Nagelsmann, Alman rakiplerine benzer oyun tarzına sahip rakipler bulmak için 2 Aralık’ta Hamburg Elbphilharmonie’de yapılacak grup kurasına kadar beklemek istiyor. Temel olarak, en azından “en üst seviyeden”, yani en iyi takıma karşı bir test yapılmalı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Tegernsee’deki 2024 Avrupa Şampiyonası öncesinde DFB antrenman kampı mı?


Eğitim Kampı: Milli takımın Avrupa Şampiyonası sırasında Herzogenaurach’taki üs bölgelerine (iki yıl önce olduğu gibi) taşınacağı ve tedarikçi Adidas’ın tesislerindeki sözde “ana saha”ya taşınacağı neredeyse kesin. Oyunlar için Münih, Stuttgart ve Frankfurt oluyor. Ancak DFB ekibinin hazırlıklarını nerede yapacağı henüz belli değil. 2021 yılında Seefeld’deki (Tirol) şartlardan memnunlardı ama burada da kendi ülkelerinde kalmayı tercih ediyorlardı. Sportbuzzer’ın edindiği bilgilere göre trend şu anda Tegernsee’de iyi bir hafta geçirmeye doğru gidiyor. Göl kenarındaki şık otel “Überfahrt” 2020’de zaten tartışılıyordu ve FC Bayern Münih ve Borussia Mönchengladbach da yıllardır orada kalıyor. Bu dönemde iki test maçı daha olacak, bunlardan biri muhtemelen U21 gibi kendi seçeceğimize karşı olacak.

Belgesel: Katar’daki Dünya Kupası’nda Alman takımına, Amazon belgeseli “Hepsi ya da Hiçbir Şey”in perde arkasını göstermesi gereken kamera ekipleri yolun her adımında eşlik etti. Nakit sıkıntısı çeken DFB bunun için çok miktarda para aldı (Sportbuzzer’ın bilgilerine göre tek haneli milyonluk yüksek bir miktar), ancak karşılığında tüm haklarından da vazgeçti. Sonuç biliniyor: Almanya üst üste ikinci kez eleme turundan elendi, Hansi Flick ve onun “Gri Kazları” hakkındaki belgesel, yayınlandıktan iki gün sonra ve yayından bir gün sonra milli teknik direktör için bumerang oldu. Japonya’ya 4-1’lik yenilgi ateşlendi. DFB’nin kendi evindeki Avrupa Şampiyonası için mevcut olan tekliflere şüpheyle yaklaşmasının tek nedeni bu değil. Sonuçta Başkan BeHaberler Neuendorf, sportif direktör Rudi Völler ve sportif direktör Andreas Rettig’in yanı sıra Nagelsmann’ın da bu kararda elbette önemli söz hakkı olacak.

Volkswagen sözleşmesi: Eylül ayında Sportbuzzer, Avrupa Şampiyonası sonrasında sözleşmesi sona eren ana sponsor Volkswagen ile devam eden görüşmeleri bildirmişti. Her iki taraf da uzatmak istese de kesin koşullar konusunda çok farklı görüşler vardı. Sportbuzzer’ın edindiği bilgilere göre, artık net bir yakınlaşma söz konusu ve yakın zamanda bir anlaşmaya varılması bekleniyor, ancak bunun daha önce söylentiye göre yıllık 27 milyon eurodan daha düşük bir bedel karşılığında olacağı belirtiliyor.
 
Üst