Devam için yeni tarih belirlendi

merabeyin

New member
Amsterdam dava açmakla tehdit ediyor

Sabit tarih: Ajax ile Feyenoord arasındaki klasik iptalin ardından devam edecekAjax taraftarları Pazar günü Feyenoord maçının iptal edilmesine neden oldu.

© Kaynak: IMAGO/Box to Box Resimleri


Makaleyi dinle • 2 dakika


Pazar günü 55. dakikada iptal edilen Ajax Amsterdam ile Feyenoord Rotterdam klasiği bu hafta yeniden başlayacak. Pazartesi günü, profesyonel futbol müsabakaları komitesi maça taraftarlar olmadan devam etme kararı aldı.
Hollanda profesyonel futbol müsabakaları komitesi, Pazar öğleden sonra iptal edilen Ajax Amsterdam ile Feyenoord Rotterdam arasındaki ilk lig maçının devam etmesine karar verdi. Bu Çarşamba günü saat 14:00’te Amsterdam’daki klasik maç yeniden başlayacak, ancak seyirci olmadan ve maçın 55. dakikasında ev sahibi takımın bakış açısına göre 0:3 skorla. Ajax’ın FC Volendam’a karşı Çarşamba günü yapılması planlanan düellosu bu nedenle henüz bilinmeyen bir tarihe ertelenecek.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Karar Ajax’ta hoşnutsuzluğa neden oluyor. Kulüp, Çarşamba günü planlandığı gibi her iki kulübün de Volendam’a karşı oynamadığı ve oynamadığı bir kupa haftasında Kasım ayı başında maça devam etmeyi tercih ederdi. Kulübün yasal işlem başlatma hakkını saklı tuttuğu belirtildi.

Eredivisie’de Ajax ile Feyenoord arasında oynanan karşılaşma, Pazar günü taraftar isyanı nedeniyle 55. dakikada hakem Serdar Gözübüyük tarafından lig kuralları gereği iptal edildi. Tribünlerden sahaya defalarca yanan piroteknik atıldı. 44. dakikada Alman Feyenoord kalecisi Timon Wellenreuther’in ceza sahasına iki işaret fişeği isabet etmesiyle ilk ateşkes kesintisi yaşandı. Maçın yeniden başlamasının ardından 55. dakikada aynı ceza sahasına üç havai fişek indi ve bu kez Ajax’ın kalecisi Jay Gorter ayaktaydı. Oyun otomatik olarak sona erdi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Feyenoord klasikte kendinden emin bir şekilde lider durumda


Daha önce Santiago Gimenez (9./18. dakika) ve Igor Paixao (37.) De Klassieker’de Feyenoord’a üstünlük sağlayarak sezona zayıf başlayan Ajax’ın sportif krizini daha da kötüleştirmişti.

Maçın tatil edilmesinin ardından gerginlikler stat dışında da devam etti. Ajax krizine kızan bazı taraftarlar polisle yüzleşmeye çalıştı. Her iki kulübün oyuncuları ve antrenörleri, güvenlik nedeniyle ilk etapta soyunma odalarından çıkamadı. Amsterdam teknik direktörü Maurice Steijn taraftarlar arasında oldukça tartışmalı bir konu. Spor direktörü Sven Mislintat, sportif kriz nedeniyle aynı akşam görevinden alındı.
 
Üst