Christian Streich yazın Freiburg'dan ayrılıyor: tam açıklama

merabeyin

New member
Christian Streich, SC Freiburg ile yaz aylarında sona erecek olan sözleşmesini uzatmayacak ve bu sezondan sonra sözleşmesini bırakacak. On iki buçuk yıl baş antrenörlük yaptıktan sonra kulüpten ayrılıyor. 58 yaşındaki oyuncu son derece başarılı bir dönem şekillendirdi, SCF'yi Avrupa hedefleri olan tecrübeli bir Bundesliga kulübü haline getirdi ve hatta takımla birlikte 2022'de DFB Kupası finaline bile çıktı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Breisgau takımının başarılı antrenörü kararını Pazartesi günü bir video mesajıyla açıkladı ve spor kulübünün taraftarlarına duygusal sözler söyledi. Streich, geleceği hakkında uzun zamandır düşündüğünü ancak daha sonra “hoşça kal demenin” “doğru zamanı” olduğunu fark ettiğini söyledi. Açıklamaları aynen şöyle:

Christian Streich kararını böyle açıklıyor

“Sevgili SC Freiburg dostları, sevgili taraftarlar ve bizi seven herkes. Yazın SC Freiburg'da teknik direktör olarak işime artık devam etmeyeceğimi, bunun yerine işime son vereceğimi, üzüntüyle, çok ağır bir kalple size bildirmek isterim. Bunu uzun süre düşündüm, uzun süre konuştuk ama 29 yıl sonra şirketimize yeni enerjinin, yeni insanların, yeni fırsatların gelmesine izin vermenin doğru zaman olduğunu düşünüyorum.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Artık profesyonel oyuncularımızın ve çevrelerindeki insanların da bu yeni enerjiye ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Ve gitme zamanının geldiğini düşündüğüm anı kaçırmak istememem geçmişte benim için her zaman çok ama çok önemliydi. Çalışmam sırasında yüzlerce olağanüstü deneyim yaşadım. Meslektaşlarımla birlikte futbol okulunu şekillendirmeye ve inşa etmeye yardım edebildim. Mentorluk yapabileceğim yüzlerce genç oyuncum vardı. Ve ayrıca yüzlerce profesyonel oyuncu. Ve birçoğu profesyonel olmak için futbol okuluna gitti.

Bu kulüp benim hayatım ve her zaman gördüğüm ve deneyimlediğim büyük destek ve sevgi için son derece minnettarım. Bütün bunları deneyimleyebildiğim için şükran ve mutluluk doluyum. Kulübü ve çoğu zaman beni desteklediğiniz için size çok ama çok teşekkür etmek istiyorum. Bu inanılmazdı.

Tamamen mutluyum ve bu kulübün geleceğini sabırsızlıkla bekliyorum. Kesinlikle inanıyorum ve şunu biliyorum: Bu kulüpte işlerin son yıllarda ve onyıllarda olduğu gibi devam etmesi için çok çok iyi kararlar verilecek. Ve her zaman ileri. Ve işler zor olsa bile, her zaman başınız dikti. Büyük bir kulüp, benim için harika bir zaman ama şimdi veda etmenin de doğru zamanı. Size çok ama çok teşekkür etmek istiyorum ve bu olağanüstü kulüple hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum ve çok çok güzel oyunlar diliyorum. Çok teşekkür ederim.”