Bundesliga bir “kulüp tatili” mi? Lieberknecht ilginç ifadeleri perspektife oturtuyor

merabeyin

New member
Darmstadt antrenörü

Bundesliga bir “kulüp tatili” mi? Lieberknecht ilginç ifadeleri perspektife oturtuyorTorsten Lieberknecht, Bundesliga’ya yükselmesinden bu yana Darmstadt 98’le hâlâ galibiyet alamıyor.

© Kaynak: IMAGO/HMB Medya


Makaleyi dinle • 1 dakika


Darmstadt 98, Bundesliga’ya yükseldiğinden beri hâlâ galibiyet alamıyor. Stuttgart’a karşı oynanan 1:3’lük maçın ardından “Lilien” antrenörü Torsten Darmstadt, futbolun üst kanadını “Robinson Kulübü” ile karşılaştırdı. Şimdi açıklamalarını açıkladı.
Darmstadt’ın baş antrenörü, VfB Stuttgart’a karşı alınan 1:3’lük mağlubiyetin ardından garip açıklamalarıyla ortalığı karıştırdı – şimdi Torsten Lieberknecht, Bundesliga’yı “Robinson Club”la karşılaştırmasını perspektife koydu. “Birinci ligde lobiniz için çalışmanız gerektiğine dair esprili bir metafor bulmaya çalıştım. Ancak hiçbir zaman hakemin yönetimini eleştirmedim” dedi Lieberknecht, yükselen takımın Cuma günü düzenlediği basın toplantısında.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Lieberknecht, geçen Cuma günü VfB Stuttgart’a alınan 3-1’lik yenilginin ardından Bundesliga’yı bir “kulüp tatiline” benzetmişti. Bir röportajda 50 yaşındaki futbolcu, özellikle yeni gelen bir kulüp hakkında şunları söyledi: “25, 30 yıldır Robinson Club’a hep aynı yüzler gidiyor ya da hangi kulüp olduğuna dair hiçbir fikrim yok ve sonra yeni bir konuk geliyor.” sonra da “Nasıl davranıyorlar, ne giyiyorlar” diye görüyoruz.

Darmstadt terfiden bu yana kazanamadı


Lieberknecht, Köln’deki video hakemini “barmen” olarak nitelendirerek “kendisinin de bir fikri var ve şunu söylüyor: “Dikkatli olun, yeni konuklar sandığımız gibi değil.” Zambaklar Almanya’nın en yüksek kategorisinde yer alıyor ve hâlâ galibiyet alamıyorlar ve bunu Pazar günü (15.30/15.30) yapmak istiyorlar.DAZN) Werder Bremen karşısında değişiklik.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun
 
Üst