Brüksel’de silahlı saldırı, iki futbol taraftarı öldü: İsveç teknik direktörü Andersson duygusal tepki verdi

merabeyin

New member
“Nasıl bir dünyada yaşıyoruz?”

Brüksel’de ölümcül atışlar: İsveç teknik direktörü Andersson duygularını ifade ediyorİsveç teknik direktörü Janne Andersson, iki taraftarın ölümünün ardından derinden etkilendi.

© Kaynak: IMAGO/TT


Makaleyi dinle • 2 dakika


Brüksel’de iki İsveçli futbol taraftarı vurularak öldürüldü. Takımın ne yapması gerektiği belli. Milli antrenör Janne Andersson özellikle duygusal tepki veriyor.
İki taraftarın şiddetli ölümü, İsveç milli takım oyuncusunu ve antrenörü Janne Andersson’u derinden etkiledi ve duygusal olarak etkiledi. Andersson, King Baudouin Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında, bu bilgiyi Belçika’ya karşı oynanan Avrupa Şampiyonası ön eleme maçının devre arasında soyunma odasına giderken aldığını bildirdi. 61 yaşındaki futbolcu, “Soyunma odasına geldim ve konuşmaya başladığımızda mağdurlara ve ailelerine saygımızdan dolayı devam etmek istemediğimiz konusunda yüzde 100 anlaştık” dedi ve ekledi: ” Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurun.”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Pazartesi akşamı Brüksel’de kimliği belirsiz bir kişi tarafından iki İsveçli taraftar vuruldu ve bir kişi de yaralandı. Almanya’da 2024 Avrupa Şampiyonası ön eleme maçı, ilk yarının skorunun 1-1 olması üzerine hem takımlar hem de güvenlik yetkilileriyle yapılan istişareler sonrasında iptal edildi. Olay yeri, eski Heysel Stadyumu olan King Baudouin Stadyumu’ndan sadece beş kilometre uzakta.

“Nasıl bir dünyada yaşıyoruz?” dedi Andersson. Ve ayrıca: “Çok üzülüyorum. Bir İsveçli olarak… Çok üzgünüm. Devre arasında oyuncularla güzel bir şekilde sohbet etmem gerekiyordu ama bunu duyduğumda neredeyse ağlayacaktım.”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Stadyum ancak gece yarısından kısa bir süre önce boşaltıldı


İsveç’in kaptanı Victor Lindelöf de Belçika’nın zaten Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazandığını ve artık şanslarının kalmadığını söyleyerek oyunun yarıda bırakılmasını gerekçe gösterdi. “Bu yüzden oynamak için bir neden göremiyorum. Manchester United’ın savunma oyuncusu, “İyi olup olmadıklarını öğrenmek için ailemiz ve arkadaşlarımızla hemen iletişime geçmek istedik” dedi. Güvenlik ekibi ona güvence verdi ve stadyumun Brüksel’deki en güvenli yer olduğunu açıkladı. Lindelöf, “Burada kendimizi güvende hissettik” dedi.

Hem takım hem de İsveçli taraftarlar gece yarısına kadar stadyumda kalmak zorunda kaldı. Ancak o zaman kriz merkezi stadyumun boşaltılması sinyalini verdi.
 
Üst