Bayern’in genç oyuncusu Krätzig, Tuchel’e ilham veriyor: “Bir şeyler olacak”

merabeyin

New member
Preußen Münster’de oynanan DFB Kupası’nın ilk turdaki 4-0’lık galibiyetinin ardından Bayern antrenörü Thomas Tuchel, bir TV röportajında neredeyse savunma mücevheri kadar utangaç görünüyordu. Kariyerinin ikinci FCB rekabetçi maçında profesyoneller adına ilk golünü 3-0 yapma hedefiyle kutlayan 20 yaşındaki Frans Krätzig hakkında soru sorulduğunda, tecrübeli antrenör rezervinden pek çıkamadı. .


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


“Genç Krätzig birkaç metre uzakta duruyor” diye belirtti Gökyüzü-Moderatör Patrick Wasserziehr, Bayern’in kayan yıldızıyla bir sonraki röportaj için Tuchel’in huzurunda. “Evet, harika,” diye fısıldadı Tuchel utanarak. “Evet?” Wasserziehr daha ayrıntılı bir cevap umuduyla sordu ve hayal kırıklığına uğradı: “Evet, evet, çok iyi” dedi Tuchel sırıtarak.

Krätzig’i göklere çıkarmak istemediği için mi? Moderatör röportajı bitirmek için son bir girişimde bulundu. Wasserziehr, Alman savunma oyuncusunun kat etmesi gereken uzun bir yol olup olmadığını öğrenmek istedi. Tuchel cevapladı: “Umarım. Koç, “O iyi bir çocuk, son derece net, çok mütevazı, uyanık ve çok iyi bir futbolcu,” diye açıkça ifade etti. “Ne olacak?” muhabire sordu. Bayern’in koçu sonunda “Evet, bir şeyler olacak” dedi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Tuchel hakkında cızırtılı: “Eğer bir şey olacağını söylerse…”


2017’den beri FCB’de oynayan genç oyuncu için neredeyse tatsız bir durum olan teknik direktörden büyük övgü. Krätzig, Tuchel’in gelecek vizyonuyla ilgili olarak “Umarım öyledir” dedi. “Bunlar onun sözleri. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ve eğer bir şey olacağını söylerse… Onun zaten biraz tecrübesi var.

Krätzig, Münster’de çok fazla deneyim kazandı. Sol bek, ilk profesyonel maçına çıktıktan üç gün sonra, Bundesliga’da VfL Bochum’a karşı oynanan maçın son 25 dakikasında sahaya erken çıktı (7-0). Ciddi şekilde yaralanan DFB yıldızı Serge Gnabry’nin (ön kolu kırık) yerine geçen Krätzig, 11. dakikadan itibaren “büyük adamlar” adına oynadı ve bir varlık olarak parladı. Üstelik Joshua Kimmich’in volesiyle golü atarak skoru 3-0 yaptı. Krätzig çok sevinmişti – ve Tuchel de sığınakta aynı şeyi düşünmüş olmalı, daha sonra bunu ancak tekrarlanan sorulardan sonra açıkladı: “Evet, bir şey olacak.”
 
Üst