Antrenör Streich hakem Zwayer’i övdü

merabeyin

New member
Odaktaki önemli sahneler

Streich, hakem Zwayer’i övdü: “Olağanüstü”Hakem Felix Zwayer oyunu yönetmesi nedeniyle övgü aldı.

© Kaynak: IMAGO/Revierfoto


Hakem Felix Zwayer, Eintracht Frankfurt ile SC Freiburg arasında oynanan Bundesliga maçında gösterdiği performansla büyük notu aldı. Antrenörler Dino Toppmöller ve Christian Streich maçın ardından hakeme övgüde bulundu.
Eintracht Frankfurt ile SC Freiburg arasında oynanan golsüz Bundesliga düellosunun ardından hakem Felix Zwayer odak noktasıydı – bunun nedeni kötü bir karar değildi. Antrenörler Dino Toppmöller ve Christian Streich, 42 yaşındaki hakemi iki önemli sahnedeki kararlarından dolayı övdü.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


İlk heyecanda Zwayer, Freiburglu Lukas Kübler’in ceza sahası içinde hafif bir çarpışmasının ardından Aurelio Buta’nın pas vermesine izin verdi. “Böyle durumlarda sıklıkla penaltı çalınıyor ve kırmızı kart veriliyor. Şans eseri hakem bekledi çünkü faul yoktu. SC antrenörü Christian Streich, golsüz maçın ardından hakemi övdü: “Bu, bizim lehimize veya aleyhimize olsun, bu böyle olmak zorunda. Hakemden gelen harikaydı.”

Eintracht antrenörü Dino Toppmöller de Zwayer’in kararını memnuniyetle karşıladı, ancak bu Hessenlilerin aleyhine oldu. “Bana göre çok az temasın olduğu yerde çok fazla penaltı kararı veriliyor. Temas futbolun bir parçasıdır ve bazen ceza sahasında da olur. Böyle şeylerin ıslıkla çalınması spor açısından kötüdür. Toppmöller, “Bunun daha sık olmasına izin vermelisiniz” dedi ve ekledi: “Hakemin doğru yaptığını düşünüyorum.”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Ebimbe faul sonrası kırmızı görmüyor


42 yaşındaki oyuncuya göre, TV’ye göre Zwayer, Kiliann Sildillia’nın ayağına şiddetli bir tekme atmasının ardından ve video asistanının müdahalesine rağmen Frankfurt’un genç oyuncusu Dinah Ebimbe’ye kırmızı kart göstermediği ikinci zor durumu da doğru bir şekilde değerlendirdi. görüntüleri kararı kaldı. Toppmöller, “Sahne gerçekten kötü görünüyordu ama Junior oyuncuya zarar vermek istemedi” dedi.

Streich genel olarak aşırı baskı altındaki hakemlerin yanında yer aldı. “Hakem karar vermek için beklerse hemen der ki: Göğsü geniş değil, cesaret edemiyor. Bu saçmalık. “Böyle bir durumda çok fazla sorumluluğunuz var” diyen 58 yaşındaki oyuncu, tekrarladı: “Yanlış kararların alınmamasını ve maçların buna göre kararlaştırılmasını sağlamak için video asistanı getirildi.”
 
Üst