Aloe Vera Cilde Nasıl Uygulanır?

Hasan

New member
Aloe Vera Cilde Nasıl Uygulanır?
Diyelim ki kozmetiğe para yatırmak yerine kendiniz evde maske yapmak istiyorsunuz ve bir hataya düşüp aloe verayı direkt olarak keserek yüzünüz uygulamaya başladınız…Tam olarak bu noktada aloe veranın sanıldığı gibi masum olmadığını, cilde sürmeden önce bir işlemden geçmesi gerektiğini hatırlatalım. Lateks adı verilen bir ince katmanla kaplıdır ve cildinize sürmeniz gereken jel de bu lateksin içinde yer bulunmaktadır. Eğer lateks direkt olarak cilde değerse cildinizi tahriş edebilir. Kullanmanız gereken kısım olan jelini lateksten çok dikkatli bir şekilde ayırmak gerekmektedir.

Aloe veranın nasıl uygulanacağına gelecek olursak:

Bitkiden bir parça kesin. Bir kaba dikey bir şekilde koyun ve içindeki sıvının bu şekilde kendini akıtmasını bekleyin. Daha sonra jeli almak için bitkiyi ortadan ayırın ve çok derin kesmemek ve latekse değmemek şartıyla jeli ince bir işçilikle içinden çıkarın.
Cildinizi aloe veraya alıştırmak için ilk kullanımda suyla ya da balla karıştırarak kullanabilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra ise cildinize direkt jel uygulayabilirsiniz. Jeli 10 dakikadan fazla bekletmemeye dikkat!
Aloe vera jelini maske gibi uygulamanın yanı sıra, antibakteriyel ve antiviral özelliklerinden yararlanmak için temizleme jeli gibi de kullanabilirsiniz. Jeli masaj yaparak cildinize yedirin ardından ılık suyla durulayın.
Peki, yüz için peeling hazırlamaya ne dersiniz? Avucunuza aldığınız bir miktar jele esmer şeker ekleyin ve dairesel hareketler ile cildinize masaj yaparak ölü derilerden kurtulun.
Erkekler için de bir tüyo! Aloe vera cildi tahriş olduğunda yatıştırdığı için tıraş sonrasında rahatlamak için kullanabilirsiniz. Küçük kesiklerin de kendilerini onarmalarına faydası olacaktır.
Sivilceleriniz için aloe vera jelini ve çay ağacı yağını karıştırıp ve bir kulak çubuğunu yardımıyla aknelerinizin üzerine uygulayabilirsiniz.
Bitkinin bilinin birçok faydası olmakta birlikte halen araştırmalar da devam etmektedir.
 
Üst