Alexander Zverev Çin’deki ATP turnuvasını kazandı

merabeyin

New member
Almanların 21. şampiyonluğu

Set geride kaldıktan sonra büyük kavga: Zverev Çin’deki ATP turnuvasını kazandıAlexander Zverev Çin’deki ATP turnuvasını kazandı.

© Kaynak: Frank Franklin II/AP/dpa


Makaleyi dinle • 1 dakika


Alexander Zverev, Chengdu’daki ATP turnuvasının finalinde Rus Roman Safiullin’e karşı 0-1’lik set açığından geri döndü ve zaferi garantiledi. Memleketi Hamburg’daki ATP zaferinin ardından bu, Olimpiyat şampiyonu için yılın ikinci şampiyonluğu oldu.
Olimpiyat tenis şampiyonu Alexander Zverev, ATP turunda 21. şampiyonluğunu kutladı. 26 yaşındaki Hamburglu oyuncu Salı günü Çin’in Chengdu kentinde Rus yabancı Roman Safiullin’e karşı 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), 6:3’lük finali az farkla kazandı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Bir set ve ardından gelen bir ara açığı ve yaklaşık üç saatlik oyun süresinin ardından Zverev, geçen yaz yaşadığı ciddi ayak sakatlığının ardından geri dönüş yılında ikinci turnuva zaferini elde etti. Neredeyse iki ay önce memleketi Hamburg’da filmin prömiyerini gerçekleştirmişti.

Önümüzdeki günlerde Pekin’de Perşembe günü başlayacak turnuvaya devam edecek. Arjantinli Diego Schwartzman ilk rakibi olarak belirlendi.
 
Üst