ABD: Julian Nagelsmann’ın performansı “çılgınlık” buldu.

merabeyin

New member
“Açgözlülüğe ihtiyacımız var”

Nagelsmann, performansını “çılgınca” bulduğu DFB yıldızından övgüyle söz ediyor.Julian Nagelsmann, çıkışından sonra özel övgülerini dile getirdi.

© Kaynak: IMAGO/MIS


Makaleyi dinle • 2 dakika


Julian Nagelsmann milli antrenör olarak ilk maçını kazandı. Güçlü bir ikinci yarı sayesinde Alman milli takımı Hartford’da ABD’ye karşı galip geldi. DFB antrenörü özellikle bir oyuncunun performansından etkilendi.
Bir TV röportajında Julian Nagelsmann rolünde Sağdan sola Kaptanı İlkay Gündoğan’ın ABD’de skoru 1-1’e getiren golü (son skor 3-1) tekrar ekrana gelince, yeni milli teknik adam dilini şaklatmadan edemedi. DFB antrenörü, FC Barcelona profesyonelinin, Hartford’daki ilk maçında Leroy Sané’nin “hazırlık çalışması” sonrasında yakın mesafeden attığı çarpıcı golle gösterdiği kararlılığın tam olarak ne olduğunu görmek istedi. Eski FC Bayern teknik direktörü, “Kale önünde ihtiyacımız olan açgözlülük budur” dedi. “Orada durmuyor ve içeride olmasını umut etmiyor.”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Gündoğan (Sportbuzzer reytingi 2), DFB takımının ABD karşısında lideriydi. İster düellolarda ister Nagelsmann’ın çok övdüğü ekolayzırda: 32 yaşındaki oyuncu, mücadeleci yüreğiyle etkiledi ve maçtan kısa bir süre sonra yeni antrenöründen özel övgü aldı. “Olağanüstü bir oyun sergiledi. Delilik. Çok ama çok iyi oynandı”DFB koçunu heyecanlandırdı.

Büyük ölçüde pres yapmaya dayanan yeni Nagelsmann sisteminde kendini gerçekten rahat hisseden tecrübeli oyuncuya büyük övgü. Son düdükten sonra konuşan Gündoğan, “Bizden belli bir futbol tarzı istediğini görebiliyorsunuz, biz de bunu uygulamaya çalışıyoruz” dedi ve yeni teknik direktördeki bazı değişikliklere övgüde bulundu. “Bugün bazı sahnelerde gerçekten iyi çalıştı, bazı sahnelerde ise pek iyi olmadı. Ama bir yerde bu normaldir. Kriterleri bulmak için birkaç oyun gerekiyor.” Ve “delicesine” güçlü olmaya devam eden Gündoğan.
 
Üst