Verstappen Red Bull'a bağlı

merabeyin

New member
“Burada mutluyum”

Verstappen kasırgaya meydan okuyor: Formula 1 dünya şampiyonu Red Bull'a bağlı

Red Bull'a bağlı: Max Verstappen.

Kaynak: Getty Images

Takım patronu Christian Horner'la ilgili olay, Max Verstappen'in Red Bull'daki Formula 1 geleceği hakkındaki dedikoduları alevlendirdi. Dünya şampiyonu itiraz ediyor ve yarış takımında kalacağını açıklıyor.

Takım patronu Christian Horner'ı çevreleyen kargaşanın ve değişiklikle ilgili devam eden spekülasyonların ortasında, Formula 1 dünya şampiyonu Max Verstappen kendini Red Bull'a adadı. “Kariyerim boyunca benim için neler yaptıklarını biliyorum. Niyet kesinlikle bu takımda kalmaktır,” dedi Hollandalı sürücü Çarşamba günü Cidde'deki Suudi Arabistan Grand Prix'si öncesinde. Verstappen'in Red Bull'la olan sözleşmesi 2028'e kadar devam ediyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Bir çalışan tarafından uygunsuz davranışta bulunmakla suçlanan yarış direktörü Horner'ı çevreleyen skandalın ardından, özellikle Verstappen'in babası Jos, İngiliz pilotla arasına mesafe koydu. Horner, iç soruşturmalarla aklanmış olsa da, olayla ilgili olarak isimsiz olarak gönderilen e-postalar nedeniyle yeniden baskı altına girdi. Bu nedenle Jos Verstappen, Horner'ın geri çekilmesini ve oğlu Max'in de bu görüşten haberdar olduğunu bilmesini istedi.

“Ben babamın oğluyum. Farklı bir tarafta olsaydım garip olurdu” dedi üç kez dünya şampiyonu. Ancak performansına ve yarışına konsantre olmak istiyor. “Buradan keyif alıyorum ve mutluyum. Performansımızı sergilediğimiz sürece ayrılmamız için hiçbir neden yok” dedi Max Verstappen.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

26 yaşındaki oyuncu önceki hafta Bahreyn'de düzenlenen açılış yarışını büyük bir farkla kazanmıştı. Ayrıca Lewis Hamilton'ın halefi olarak Mercedes'e geçileceği yönündeki söylentilerden de etkilenmemişti. “Hayatta ne olacağını asla yüzde 100 bilemezsiniz. Ancak bunun hakkında çok fazla düşünmüyorum” dedi Verstappen.