Uli Hoeneß bir tahmin veriyor

merabeyin

New member
Uli Hoeneß'e göre FC Bayern Münih, yeni teknik direktörü olarak Xabi Alonso'yu kadrosuna katmak istiyor. Alman rekor şampiyonlarının etkili onursal başkanı, “Onunla sözleşme imzalamak istiyoruz” dedi Bavyera Radyosu. Ancak Hoeneß, eski Bayern oyuncusu ve Bundesliga liderleri Bayer Leverkusen'in şu anki teknik direktörünü Münih'e çekme şansının pek de yüksek olmadığını ekledi.


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık


72 yaşındaki adam, geri dönüş kampanyasının “çok zor, muhtemelen imkansız” olacağını söyledi. Hoeneß, İspanyol teknik direktörün Leverkusen'de kalmasını bekliyor. “Onu tanıdıkça ve takdir ettikçe, artık bunu geride bırakmak istemediği için devam etmeye daha yatkın olacağını hayal edebilirdi.”

“Şu anda Almanya şampiyonu olma sürecinde olan bir kulüpte antrenman yapıyor. Onun ve kendisinin bu kulübe teşekkür edeceği çok şey var” diye ekledi Hoeneß. “İki ya da üç yıl daha başarılı olsaydı onu oradan çıkarmak muhtemelen daha kolay olurdu.” Eğer Alonso ile işler beklediği gibi yolunda gitmezse, “alternatifler bulmak spor yönetiminin görevi olacak”. Vurucu Avusturya milli antrenörü Ralf Rangnick, Alonso'nun müsait olmaması durumunda Münih'in olası bir yedeği olarak değerlendiriliyor. Brighton teknik direktörü Roberto de Zerbi'nin adı da yakın zamanda ortalıkta dolaşmıştı.


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Hoeneß geçen hafta Münih takımının listesinde Bayer teknik direktörünün bulunduğunu belirtmişti. Eski FCB profesyoneli sorulduğunda Hoeneß, İspanyol oyuncunun “gerçekten büyük bir kast için antrenör olabileceğini” kanıtladığını söyledi. Eski Bayern başkanı, bu nedenle bir taahhütün “çok daha zor olacağını çünkü Liverpool, Real Madrid, Leverkusen ve ayrıca FC Bayern gibi kulüplerin bunun üzerinde çalıştığını” ekledi. Alonso, şanlı kariyerine son vermeden önce 2014'ten 2017'ye kadar Bayern'de forma giydi. Basklı oyuncu daha önce Real Sociedad, Liverpool FC ve Real Madrid'de forma giymişti.

Spor direktörü Max Eberl şunları söyledi: Gökyüzü Teknik direktör arayışına ilişkin genel: “Nisan ayında halledebilirsek güzel olur.” Ancak sabit bir tarih vermek istemiyor: “Biraz daha uzun sürerse, biraz daha uzun sürer.” Eberl şunu vurguladı: “En iyi kararı vermek istiyoruz.”
 
Üst