Udemy Eğitimleri Oluşturarak Kazanç Sağlamak

merabeyin

New member
Udemy Eğitimleri Oluşturarak Kazanç Sağlamak
Udemy Eğitimleri Oluşturarak Kazanç Sağlamak Sizin de bildiğiniz gibi gündemimizde olan korona virüsü sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ve uzmanlar, uzun bir süre normal yaşantımıza dönemeyeceğimiz ön görülüyor. Hal böyle olunca pek çok insan maddi açıdan sıkıntıya giriyor. Çünkü birçok kişi şu anda ücretsiz izine ayrılmış durumda. Biz de gedik.net olarak sizler için bu karantina günlerini en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak içerikler üretmeye çalışıyoruz. Bu içeriğimizde de sizlere Udemy eğitmeni olma ve evden para kazanma konusunu anlatacağız. Öncelikle Udemy’i daha yakından tanıyalım. Udemy, insanların online eğitim almalarına olanak veren harika bir platformdur. Neredeyse her türlü konuda eğitim alabileceğiniz gibi isteyen herkes kendi online eğitimlerini oluşturarak buradan para kazanabilir. Çok kolay ilerleyen süreci ve sağladığı faydalar sebebiyle de pek çok kişi Udemy üzerinde eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca Türk kökenli bir girişim olması da onu bu kadar sevmemiz için başka bir sebeptir. Şimdi Udemy üzerinden nasıl eğitim yayınlanır ve bundan nasıl para kazanabilirsiniz bu konuyu açıklayalım. Udemy’nin Youtube’dan Farkı Nedir? Şimdi aklınıza Youtube üzerinden de eğitimler verildiği gelebilir. Hatta sadece bu amaçla kurulmuş bir sürü kanal mevcuttur. Haliyle siz de “neden para verip eğitim satın alsınlar” diye sorabilirsiniz. Öncelikle Youtube üzerinde eğitim veren birçok kişi zaten hali hazırda Udemy üzerinden de eğitim vermektedir. Youtube’da video çekmeye devam etmesinin nedeni ise yeni insanları eğitimine yönlendirmektir. Çünkü hazırlanan bu eğitimlerin satılması gerekir. Bunun en iyi yolu da Youtube üzerinden kitle toplamaktır. Ayrıca eğitmenler Youtube yükledikleri ders videolarında sadece teorik konuları işlerler. İşin pratik ve uygulama olan kısmını her zaman Udemy’e saklarlar. Örnek vermek gerekirse, yazılım eğitimleri hazırlayan birisini düşünün. Bu kişiler Youtube’da yazılımın temelini ve mantığını öğretirler, Udemy’de ise bu yazılım dillerini kullanarak nasıl uygulama geliştireceklerini veya nasıl oyun yapacaklarını bire bir yaparak gösterirler. Aradaki fark budur. Öğrenciler de tam olarak bu sebepten dolayı Udemy’deki eğitimi alırlar. Nasıl Udemy Eğitmeni Olunur? Yapmanız gereken şey çok basittir. Ana sayfada bulunan “Eğitmen ol” butonuna tıklayarak siz de bir Udemy eğitmeni olabilirsiniz. Evet, bu işlem bu kadar kolaydır. Ama henüz yolun başında olduğunuzu unutmayın. Çünkü daha hazırlamanız gereken bir eğitiminiz var! Ne Türlü Eğitimler Üretilebilir? Bu tamamen size bağlı olan bir konu. Çünkü Udemy üzerinden istediğiniz her türlü alanda eğitim verebilirsiniz. Bu kadar geniş bir kategori sunması, platformun bu kadar öne çıkmasının sebebidir. Eğer çok satan ve sürekli talep gören bir eğitiminiz olmasını istiyorsanız şimdiki söyleyeceklerimize kulak verin! Oluşturacağınız eğitimlerde insanların spesifik bir sorununa çözüm bulursanız veya çok arzuladıkları bir şeyi onlara sunarsanız büyük olasılıkla eğitimleriniz talep görecektir. Çünkü insanların problemleri vardır ve siz o problemleri çözecek içerikler hazırlarsanız size seve seve ödeme yaparlar. Örnek vermek gerekirse daha önce online satış yaptığınızı düşünelim veya hali hazırda yaptığınız iş bu olsun. Siz de buradan edindiğiniz tecrübeler ile insanları bilgilendirecek ve onların satışlarını artırma konusunda yardımcı olacak bir kurs hazırlama istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey onlara online satışı nasıl yapacaklarını, ne türlü bir strateji izlemeleri gerektiğini ve hangi yöntemleri uygulamaları gerektiğini anlatmaktır. Bu şekilde oluşturacağınız bir içeriği ürünlerini satma konusunda sıkıntı yaşayan bir İnstagram butiği sahibinin gördüğünü düşünün. Sizce alır mıydı? Cevap hepinizin de bildiği gibi evet olacaktır. Çünkü onun hali hazırda sorun yaşadığı bir konuda çözüm sunmaktasınız. Bu yüzden eğitiminizi alacaktır. Sadece satış konusunda da takılıp kalmayın. Eğitim verebileceğiniz konular oldukça geniştir. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda online eğitimler hazırlayabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken nokta insanların sorunlarına çözüm üretiyor olmasıdır. Eğitimleri Nasıl Hazırlayabilirim? Bu yazıyı okuyabiliyorsanız, eğitimi hazırlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz materyallere zaten sahipsiniz demektir. Çünkü günümüzde akıllı bir telefonu veya bilgisayarı olan herkes online bir eğitim hazırlayabilir. Kursunuzun konusuna bağlı olarak da anlatım şeklinizi ve görselleri kurgulayabilirsiniz. Online satış konusunda örnek verecek olursak, bu tür eğitimlerde genellikle bilgisayarın ekranını kaydederek ilerlenir. Çünkü gerçekleşen adımlar bilgisayar üzerinde meydana geldiği için eğitim alan öğrenciler bunları görmek isteyecektir. Fitness veya boks gibi eğitimlerde ise eğitmenin kamera karşısına geçmesi daha doğru olacaktır. Öğrenciye yaptığınız veya yapacakları hareketleri ve izlemeleri gereken yolları kamera karşısında anlatmanız daha doğru olacaktır. Son olarak eğer yazılı bir eğitim veriyorsanız yani matematik veya geometri gibi genel kültür derslerinin eğitimlerini vermek istiyorsanız kamerayı tam anlatım yaptığınız kâğıdın üzerine konumlandırmalısınız. Bu şekilde öğrenciler bütün adımları rahatlıkla görebilir. Burada sizlere ufak bir sır verelim, öğrenciler yüzlerini gördükleri eğitmenlere daha çok güvenirler. Dolayısı ile eğitimlerine daha fazla talep gösterirler. Eğitimin başında kameranın karşısına geçip ufak bir konuşma yapmak satış konusunda size çok avantaj sağlayacaktır! Eğitim Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler Konu seçimini nasıl yapacağınızı ve kendinize nasıl öğrenci bulacağınızı öğrendiniz. Şimdi dikkat etmeniz gereken konulara beraberce değinelim. - İlk olarak güven, online satışta çok önemli bir konudur. İnsanlara verebileceğiniz güven eğitimlerinizin satılmasına neden olacaktır. Eğitimin başında ufak bir konuşma yaparak öğrencileriniz ile bir nevi tanışma havasına girmiş olursunuz. Burada onlara “bakın ben bu işte uzmanım, uzun bir süredir bu işi yapıyorum ve geçimimi de buradan sağlayacağım” demiş olursunuz. Haliyle size duyacakları güven bir anda artacaktır. - Ek olarak sosyal kanıt diye adlandırılan bir konu vardır. O da insanların sizin için veya eğitimlerinize yönelik yaptığı yorumları yayınlamaktır. Udemy için konuşacak olursak en iyi konum açıklamalar kısmıdır. Burada insanların yorumlarını paylaşarak güzel bir sosyal kanıt sunmuş olursunuz. Ve bunun ne kadar etkili olduğunu ilerleyen süreçlerde göreceksiniz. İlk başlarda yorum almak biraz zor olabilir. İnsanlar yeni çıkan kurslara karşı bir ön yargı gösterirler. Bu süreci hızlıca atlatmak için eğitiminizi arkadaşlarınızla veya aileniz ile paylaşarak onlardan yorum yapmalarını isteyebilirsiniz. Tabi gerçekçi ve doğru olan yorumların faydasını göreceğinizi unutmayın! - Eğitimlerinizin uzunluğu da satış konusunda size yardımcı olacak konulardan birisidir. Daha açıklayıcı olursak insanlar paralarının karşılığında çok şey almak istiyorlar. Bunun için eğitim satın almadan önce süreleri satış konusunda belirleyici oluyor. Bu yüzden eğitimlerinizi minimum 4 saat oluşturmaya özen gösterin. Böylece hanenize bir puan daha yazdırmış olursunuz. - Anlatımınız da en az içeriğiniz kadar etkili olacaktır. Ders esnasında öğrencilerinizin sıkılmalarını engellemeli, onları dersten uzaklaştıracak hareketlerden kaçınmalısınız. Yaptığımız gözlemler sonucu özellikle derse hazırlıksız gelen ve anlattığı konuya hâkim olmayan hocalar tutulmuyor. Eğitimleri de hep bu yönde kötü puan alıyor. Ayrıca bunaltıcı bir anlatım yapan eğitmenler de ne yazık ki satış konusunda zorlanıyorlar. - Son olarak eğitimlerinizin ses ve görüntü kalitesi de satış konusunda sizlere çok yardımcı olacaktır. Tabi bunlar için yeni ekipmanlar almanıza gerek yoktur. Hali hazır da sahip olduğunuz telefon ve bilgisayar gibi ekipmanlar ile bu işi kolaylıkla halledebilirsiniz. Burada çekim yaparken dip ses diye anılan sorunu yaşayabilirsiniz. İnternet üzerinde bu dip sesi temizleyebileceğiniz yazılımları ücretsiz bulabilirsiniz. Bu tür çalışmalarla da eğitiminizin kalitesini artırabilirsiniz. Hepinize bolkazançlar!
Alıntıdır