Schlagobersden (Krema) Tereyağ İmali

Leila

Global Mod
Global Mod
Schlagobersden (Krema) Tereyağ İmali Tanımı İçin Gereçler

• Schlagobers ( krema)
Schlagobersden (Krema) Tereyağ Üretimi Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. birinci vakit içinderda kremamızı derin bir kaba boşaltıyoruz ondan sonrasında ister mikser ister blendırla çırpıyoruz(blendırla daha süratli sonuç aldım) ben toplamda 2. 5 litre kremayı 3-4 dakika yaptım ve çabucak koyuldu.
  2. Krema düzgünce koyulup zorlanmaya başlayınca devreye elimiz giriyor şayet siz az krema kullanırsanız yağ olana kadar çırpmaya devam edebilirsiniz.
  3. Elimizle ortasında daireler çizerek devam ediyoruz bir süre daha sonra pütür pütür olduğunu nazaranceksiniz bi mühlet daha sonra da kesik kesik olacak o zamn da hamur yuğurur üzere elimizle sıkmaya başlıyoruz ve sulandığını nazaranceksiniz.
  4. Yağlar yeterlice toplanınca bir tabağa alıp kalan suyu da süzgeçle süzerek bir tencere alıyoruz ve süzgeçte ki yağla bir arada başka yağı tekrar leğene alıyoruz.
  5. sonrasındasında içine soğuk su doldurup elimizle sıka sıka ortasındaki kalan beyaz suyunu çıkarıyoruz bu süreç su beraklaşıncaya kadar devam ediyor (ben 3sefer yıkadım) bu süreci ortasında kalan beyaz su bir süre daha sonra süt üzere bozulacağı için yağın tadını bozmasın diye yapıyoruz.
  6. Son olarak da suyu döküp yağdan ufak ufak kesimler koparıp elimizle sıkıp ortasındaki suyu çıkarıp bir kaba basıyoruz.
Teklif: çıkan beyaz sudan ve ya sütten artık ne diyorsanız lor peynir yapabilirsiniz ben yaptım ve 2 su bardağı kadar peynir çıktı.

Schlagobersden (Krema) Tereyağ Üretimi Tanımı Fotoğraflı Yapılışı