Liverpool FC – Sheffield: Jürgen Klopp'un 3-1'lik galibiyetle ilgili yorumları

merabeyin

New member
Liverpool FC yeniden liderliği ele geçirmiş olsa da teknik direktör Jürgen Klopp, takımının Perşembe günü Sheffield United karşısında olduğundan daha iyi performans göstermesini bekliyor. Bir futbol maçını kontrol etmenin farklı yolları var ve 56 yaşındaki antrenör, takımının Hollanda'ya karşı kazandığı 3-1'lik galibiyetin ardından şunları söyledi: “Bugün oyunu kontrol etme şeklimiz doğru değildi çünkü yeterince yaratamadık.” Premier Lig tablosunun en altında. Kırmızılar, kendi stadyumundaki başarısı sayesinde Arsenal FC'yi 24 saat sonra puan tablosunun zirvesinden geriye itti.

Daha sonra okuyun Reklamcılık

“60 dakika sonra ne yapmanız gerektiğini gördük. Hızlanmanız gerekiyor, daha hızlı olmanız gerekiyor, üst üste gelmeniz, alttan kesmeniz gerekiyor – ve biz hepsini birden yaptık” dedi Klopp. Darwin Núñez (17. dakika), Alexis Mac Allister (76.) ve yerine Cody Gakpo (90.) Kırmızılar adına gol attı, ancak Conor Bradley'nin (58.) kendi kalesine attığı gol, tribünlerdeki havayı geçici olarak bozdu ve iyi oynayan küme düşme adayı Sheffield'e umut verdi.

“Teşekkür ederim dedi, Gracias dedim”

Klopp, 17 metreden güçlü bir şutla skoru 2-1 yapan Arjantinli dünya şampiyonu Mac Allister'a özel övgüde bulundu. Klopp, “Bizim için çok önemli bir oyuncu, ne harika bir çocuk” dedi ve aynı zamanda kendini küçümseyerek kendi -görünüşe göre zayıf- İspanyolca bilgisi hakkında da yorum yaptı: “Maçtan sonra babasıyla tanıştım, “Teşekkür ederim” dedi, “Teşekkürler!” dedim. Bütün konuşma bundan ibaretti. Ben de “Hola” dedim ve ardından İspanyolcam bitti.”

Klopp ayrıca forvet Núñez için de takdir sözcükleri buldu. Klopp, “En sevdiğim gollerden biri olan 1-0'lık golü attık çünkü bir forvetin zaman zaman böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” dedi. Konuk kaleci Ivo Grbic, Liverpool'un açılış golü için Núñez'e öyle bir vurdu ki, top hücum oyuncusunun vücudundan doğrudan kaleye sıçradı.

Klopp, Núñez'den sık sık rakibini baskı altına almasını istediğini açıkladı. “Ve aslında bu tür bir blok oluşturacak kadar yaklaşmanız nadirdir, ancak o bunu yaptı ve ardından 1-0 yaptı. Bu harika.”