Jürgen Klopp ve Premier Lig'deki meslektaşları buna karşı

merabeyin

New member
Oyunu “yok edecek”

Premier Lig'den eleştiri: Klopp ve Co. mavi kart uygulamasına karşı







Mavi karta inanmayın: Eddie Howe (solda) ve Jürgen Klopp.

© Kaynak: IMAGO/Shutterstock


Futbolda mavi kart mı? Yeniliğin olası tanıtımı, Jürgen Klopp gibi önde gelen Premier Lig kulüplerinin antrenörleri tarafından pek hoş karşılanmadı.








Jürgen Klopp ve önde gelen Premier Lig kulüplerinden bazı antrenör meslektaşları, futbolda mavi kartın zaman cezası olarak kullanılmasını reddediyor. “İlk başta kulağa harika bir fikir gibi gelmiyor. Tartışmalar olacak: Mavi kart mıydı? Sarı kart mı olmalı? Şimdi on dakikalık bir sergi. Premier Lig lideri Liverpool FC'nin Alman teknik direktörü, 24. maç gününden önce, “Eski güzel günlerde bu, kırmızı kart olurdu” dedi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Tottenham Hotspur'dan Ange Postecoglou'ya göre, bir oyuncuya 10 dakikalık zaman cezası veren mavi kart oyunun karakterini değiştirirdi. “Eğer bir takım on dakika boyunca sayıca üstün olursa, tahmin edin bu bizim oyunumuza ne yapar? Onu yok edecek” dedi Avustralyalı. Daha sonra bir ekip, birisi geri dönene kadar zaman kazanır. Postecoglou, “Diğer tüm oyunlar hızlanmaya ve düzen yaratmaya çalışıyor, biz ise tuhaf bir nedenden dolayı diğer tarafa gitmeye çalışıyoruz” dedi. BBC eğitmenlerin açıklamalarını bir videoda derledik.

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB) kural koruyucuları, Kasım ayı sonunda zaman cezalarının getirilmesini test etmek istediklerini açıklamıştı. Bunlar zaten altyapı futbolunda kullanılıyor. İngiliz gazetesi Telgraf şimdi Ifab'ın yeni Mavi Kartın test amaçlı tanıtımını onayladığını bildirmişti. Bu, örneğin daha az ciddi bir faulle net bir gol fırsatını engelleyen veya görevlilere sözlü olarak saldıran oyunculara on dakikalık zaman cezası verileceği anlamına geliyor. Dünya derneği FIFA'ya göre mavi kartın uygulamaya konması bitmiş bir anlaşma değil. Testler yapılıyorsa daha düşük seviyelerle sınırlandırılmalıdır.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Pochettino: “Bu iyi bir fikir değil”


Dokuzuncu sıradaki Newcaslte United'dan Eddie Howe şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse bunun pek hayranı değilim.” Mavi kartın getirilmesinin daha fazla kafa karışıklığına yol açacağını açıkladı. Öne çıkan oyuncuların on dakikalık bir aradan sonra Premier Lig maçının ritmine geri dönmeleri de sorun olur. Chelsea FC'den Arjantinli Mauricio Pochettino, “Bu iyi bir fikir değil” dedi. Arsenal FC'den İspanyol Mikel Arteta ise şunları söyledi: “Buna hazır olup olmadığımızı bilmiyorum.”
 
Üst