Gündoğan, Nagelsmann'ın Kroos'un geri dönüşüyle ilgili çağrısını açıkladı

merabeyin

New member
Milli teknik direktör Julian Nagelsmann, Toni Kroos'u Alman milli takımına geri getirmeden önce teller parlıyordu. DFB antrenörü, kaptanı İlkay Gündoğan'a telefonla ulaşarak fikrini sordu. Gündoğan röportajda şunları söyledi: “Julian Nagelsmann, Toni'nin dönüşünün benim için sorun olabileceğini duymuştu, sonra telefonu aldı, beni aradı ve doğrudan bana sordu.” Güney Alman gazetesi: “Ona hemen bu konuda hiçbir sorunum olmadığını ve Toni'yle hiçbir sorun yaşamadığımı söyledim. Tam tersine birbirimize çok değer veriyoruz ve birbirimizi çok iyi anlıyoruz.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Nagelsmann, en son 2021 Avrupa Şampiyonası'nda Almanya adına forma giyen Gündoğan'ı (33) ve Kroos'u (34), Avrupa Şampiyonası yılının ilk iki uluslararası maçında 23 Mart'ta Fransa'da ve üç gün sonra da Hollanda'ya karşı kadroya çağırdı. . Gündoğan, “Eleştirmenlere Toni ve benim birbirimize uyduğumuzu ve Alman maçına damgamızı vurabileceğimizi kanıtlamak istiyoruz” dedi.

DFB takımında Gündoğan daha ofansif, Kroos daha defansif

Çözüm, Kroos'un son zamanlarda Real Madrid'de olduğu gibi biraz daha defansif davranması, Gündoğan'ın ise Manchester City'deki en iyi zamanlarında olduğu gibi biraz daha ofansif davranması olabilir. FC Barcelona profesyoneli, milli antrenörle bu konuyu zaten görüştüğünü açıkladı: “Bana kalırsa, milli takımda daha ofansif bir rol üstleneceğim.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Her iki durumda da Kroos ve Gündoğan orta saha kontrol merkezinde eğlenceli çözümler bulmak istiyor. Gündoğan, “Hiçbirimiz gerçek bir düello canavarı değiliz ya da sık sık fiziksel bir açıklama yapan ya da uzun toplardan sonra hava düellolarını kazanarak öne çıkan biri olarak tanınmıyoruz” dedi. Ancak DFB takımında İspanyol oyun tarzını oluşturmak istemiyorlar: “Amacımız oyuna İspanyol dokunuşu getirmek değil, antrenörün bize söylediklerine göre kendimizi yönlendirmek.”

Gündoğan ve Kroos arasında neredeyse hiç kişisel temas yok

Gündoğan, iki DFB yıldızının İspanya'da özel olarak neredeyse hiç temasının olmadığını açıkladı. “Maçlardan önce sahada buluştuğumuzda, her zamanki gibi 'Hey, her şey yolunda mı, ailede her şey yolunda mı? Toni ile benim aramda her şey yolunda.”