FC Bayern için forvet ne kadar önemli?

merabeyin

New member
FC Bayern Münih rahat bir nefes alabilir. Harry Kane, Cumartesi günü Borussia Dortmund'a karşı Bundesliga'nın en iyi maçına çıkacak. Gökyüzü) mevcut. Antrenör Thomas Tuchel'in de doğruladığı gibi, 30 yaşındaki oyuncu, İngiltere'nin son iki uluslararası maçını kaçırmasına neden olan ayak bileği sakatlığından zamanında kurtuldu. Säbener Straße'deki rahatlama çok büyük olmalı. Çünkü: Kane olmadan, Münih'in yıldız takımı yapbozun muhtemelen en önemli parçasını kaçırıyor.


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Saldırganın muazzam değeri, FCB forması içindeki muhteşem performansıyla kanıtlanıyor. 35 rekabetçi maç, 37 gol – Kane en başından beri oradaydı, Münih'in ligdeki gollerinin üçte birinden fazlasını attı ve temel olarak yerleşik bir gol garantisine sahip. Aslında sadece beş lig maçında gol atmıştı. Ancak rekor şampiyonları, uzun süredir favori olan oyuncu kaybolunca sorunlar yaşadı. Kane, üç rekabetçi maçta ilk 11'de yer almadı. Bunlardan ikisi kayboldu.

Onun sadece açık ara en iyi golcü değil, aynı zamanda Leroy Sané ile birlikte Münih takımının asist kralı (12 asist) olması, hücum oyuncusunun meşgullüğünün altını çiziyor. Kane, takım arkadaşlarının paslarında ceza sahası forveti olarak merkezde gizlenmek yerine, kendisini ilk defans oyuncusu ve oyunun bir parçası olarak görüyor, bazen topları kendi yarı sahasının derinliklerinde topluyor, kendisi atak yapıyor ve takım arkadaşlarını kullanıyor. Sağlam İngiliz'in varlığı, deneyimi ve fiziksel yetenekleri hem kendisine hem de FCB oyununa fayda sağlıyor.


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Daha sonra okuyun Reklamcılık


Koç Tuchel bir keresinde süperstarı hakkında şöyle övgüler yağdırmıştı: “Öne çıkma şekli, ilk defans oyuncusu olması, taktiksel davranması, kendini nasıl düşürmesine izin vermesi, vücudunu nasıl kullanması.”Kendisi üst düzey bir kişiliktir. Bizim için mutlak bir lider, her halükarda üst düzey bir oyuncu.

100 milyonluk transferiyle Münih ekibinin yeni transfer alanlarına yönelmesini sağlayan Kane'in tarih kitaplarına girme yolunda ilerlemesi boşuna değil. İngiliz oyuncu, 31 lig golüyle kişisel kariyer rekorunu kırmanın yanı sıra, Bundesliga'da ilk kez oynayan en başarılı oyuncu olarak Uwe Seeler'in asırlık rekorunu da kırdı. Seeler, 1963/64 sezonunun ilk sezonunda 30 maçta 30 gol atarken, Kane sadece 26 maçta bir gol daha attı. Şimdi Robert Lewandowski'nin sezon rekoru olan 41 golün peşinde – zamanında toparlanması sayesinde hâlâ sekiz maçı kaldı. Tuchel forvetine inanıyor: “Harry'ye her konuda güveniyorum, o her zaman yaptığını yapıyor – tüm kariyeri boyunca.”

Harry Kane ve onun büyük kusuru


Büyük bir dezavantaj: İngiliz'in isabetliliği, Münih'in Bundesliga'daki başarısını garanti etmiyor. Liderin on puan gerisinde Bayer Leverkusen, on bir yıllık şampiyonluk serisini sonlandırmakla tehdit ediyor. Ve bazı insanlar Kane'in çok fazla gol atmasına rağmen bunda rol oynadığından şüphelenebilir. Çünkü: 30 yaşındaki futbolcunun uzun kariyerinde şu ana kadar şampiyonluklar tamamen reddedildi. Süperstar ne Premier Lig'de ne de Üç Aslan'la büyük bir darbe başaramadı. Kane'in şampiyonluk laneti artık FC Bayern'i de etkileyecek mi? Forvetin kendisi, daha fazla gol atarak kişisel kuraklığının sona ermesine yardımcı olabilir.
 
Üst