Dortmund ve Bayern arasındaki şampiyonluk yarışı, sıcak küme düşme mücadelesi

merabeyin

New member
Bundesliga’nın uzun zamandır görmediği bir sezon finali. Geçen hafta sonu RB Leipzig’e karşı evinde aldığı feci yenilginin (1:3) ardından, serinin şampiyonları Bayern Münih liderliği Borussia Dortmund’a kaptırdı. Siyah-sarılılar, FC Augsburg’da 3-0 kazandı ve 2012’den beri ilk şampiyonluklarının hayalini kuruyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Ancak masa mahzeninde de heyecan verici olmaya devam ediyor. Hertha BSC’nin küme düşmesi kesin olsa da, dört takım – Schalke 04, VfL Bochum, VfB Stuttgart ve FC Augsburg – hala küme düşmek için mücadele ediyor. Hiçbir şeyi kaçırmayın – canlı blogda güncel gelişmeler burada.

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Tickaroo GmbH, makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

BVB Teknik Direktörü Terzic: “Bunun bize çok yaklaşmasına izin vermemeliyiz”

BVB teknik direktörü Edin Terzic, son yılların en heyecan verici Bundesliga şampiyonası finali öncesinde herhangi bir özel önlem almadı. Mainz’e karşı kendi evinde oynadığı maç öncesinde profesyonelleri arasında zaten yüksek olan gerilimi artırma konusunda endişeli, denenmiş ve test edilmiş şeylere güveniyor. “Tabii ki bizim için çok özel bir hafta. Yine de, anahtar özel bir şey yapmıyor. Futbol öğretmeni, FC Bayern ile uzun mesafeli düelloya atıfta bulunarak, olağanüstü şeyler talep etmekle ilgili değil. Bunun bizi çok fazla etkilemesine izin vermemeliyiz. Oyun alanı geçen haftakiyle aynı büyüklükte. Ve top geçen haftaki kadar yuvarlak.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Bayern tarafında alçakgönüllülük Salı günü yayıldı. Asla pes etmeyen CEO Oliver Kahn, RB Leipzig’e karşı 3-1’lik rahatsız edici beraberliğin ardından (“Hakem Köln’deki maçımız için düdük çaldığında her şey bitmiş olacak”) ardından son şampiyonluk samanına tutunurken, yönetim kurulu meslektaşı Hasan Salihamidzic zaten muhtemelen kaçınılmaz olanı alenen söylüyordu: “Şimdi hiç şampiyonluk kazanamadığımız bir sezon geçirip geçiremeyeceğimizi göreceğiz.”

Küme düşme savaşı: sınıfı kim tutuyor?

Küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan Schalke için Bundesliga’nın 60. sezonunun son günü Leipzig karşısında. Thomas Reis’in büyük küme düşme hesaplaşmasından önce endişeye yer yok. “Pek çok şüpheci bizi şimdiden sildi. Takımda şüphe duyanları yanımda götürmek istemiyorum. Bundan kesinlikle şüphem yok” dedi Royal Blues koçu Perşembe günü. “Hiç umudum olmasaydı Leipzig’e gitmeme gerek kalmazdı.” Bundesliga’nın 34. maç gününe yabancı olarak giriyor ve kurtarılma şansı en düşük olan takım.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Küme düşme tehlikesi yaşayan kulüpler arasında Augsburg 34 puanla en kolay başlangıç pozisyonuna sahip. Borussia Mönchengladbach’ta bir beraberlik bile ligde kalmak için neredeyse kesinlikle yeterli. Schalke (31 sayı), Bochum (32) ve Stuttgart (32) için durum daha karmaşık.

RND/jst/dpa