Dondurucuda Karnıyarıklık Patlıcan (Videolu)

Leila

Global Mod
Global Mod
Dondurucuda Karnıyarıklık Patlıcan Tanımı İçin Malzemeler

• 2 kg patlıcan
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1-2 adet biber
Dondurucuda Karnıyarıklık Patlıcan Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Patlıcanı yıkayıp, saplarını temizleyin. Kabuklarını soyun. Patlıcan büyükse porsiyonluk olarak kesip boyutu ayarlayabilirsiniz. Ben küçük patlıcan almıştım.
  2. Her bir patlıcana birkaç çizik atın. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine yerleştirin. Sıkı sıkıya da yerleştirebilirsiniz sorun değil. Ben 2kg patlıcanı tek bir tepside pişirdim.
  3. Patlıcanların üzerine ,ilk etapta yarım çay bardağı sıvı yağı fırça sayesinde tek tek sürün.
  4. Önceden ısıtılmış 240 derecelik fırında pişirin. Tepsi tabanına değen kısmı birinci kızaran kısım oluyor. O kızardığında öteki yüzünü çevirin. Biraz yağ sürün tekrar fırınlayın.
  5. Eğer patlıcan yumuşadıysa fırından alın yahut bir cins daha patlıcanları çevirip, pişirin. Yumuşadıysa fırından çıkarın.
  6. Soğuyunca tek seferde yiyeceğiniz kadar buzdolabı poşeti ile paketleyin. Birkaç kesim çiğ biberi de dilimleyip ,poşetlere koyabilirsiniz. (daha sonrasında süsleme için kullanabilirsiniz).
  7. Pipetle havasını alıp poşetlerin ağzını kapatın. Dondurucuya yerleştirin. Kış boyunca koruma edebilirsiniz.
  8. Veya dilerseniz çabucak iç harcını hazırlayıp pişirebilirsiniz.
  9. Dondurucudan çıkarınca nasıl kullanacağız pekala? dondurucudan çıkarın, erimesini bekleyin. O ortada iç harcını hazırlayın. İçini doldurup kısa mühlet fırınlayın. Hakikaten epeyce kolay oluyor. Acil konuklar için fazlaca büyük kolaylık oluyor. Bu tarife kesinlikle talih verin. Tanımı görüntülü anlatım olarak izlemek isterseniz kanalıma hepinizi beklerim
    🔽
    .
Dondurucuda Karnıyarıklık Patlıcan Tanımı Fotoğraflı Yapılışı