Bayern'deki kriz DFB takımı için bir dezavantaj mı? Rudi Völler: “Farklı bir rekabet”

merabeyin

New member
DFB spor direktörü hiçbir sonuçtan korkmuyor

Bayern'deki kriz DFB takımı için bir dezavantaj mı? Völler: “Farklı bir rekabet”

Rudi Völler, FC Bayern'deki krizin DFB takımı üzerinde olumsuz bir etki yaratmasını beklemiyor.

© Kaynak: IMAGO/Eibner

Makaleyi dinle • 1 dakika

Birçok FC Bayern oyuncusu geleneksel olarak milli takımda oynuyor. Münih'in zayıf bir sezon geçirmesi bir dezavantaj olabilir mi? DFB sportif direktörü Rudi Völler deneyimlerine dayanarak konuşuyor.

DFB spor direktörü Rudi Völler, FC Bayern'deki spor krizinin Alman milli takımı ve yaz aylarında oynanacak Avrupa Şampiyonası üzerinde bir etki yaratmasını beklemiyor. “Daha önce oyuncuyken bazı şeyleri ayırabiliyorduk. Kulüpteki başarı ve başarısızlık, ardından milli takıma. Artık durum böyle olacak,” dedi Völler Pazar günü istasyonda Dünya TV. “Hangi takım şampiyon olursa olsun, bunun bir Avrupa Şampiyonası olduğunu biliyorsunuz, farklı bir yarışma ve kişisel olarak orada başarılı olmak istiyorsunuz.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Son zamanlarda Bundesliga'nın en iyi maçında Bayer Leverkusen'de (0:3) ve Şampiyonlar Ligi son 16 turunun ilk ayağında Lazio Roma'da (0:1) acı yenilgiler alan FC Bayern, futbolun büyük bir kısmını temsil ediyor. milli antrenör kadrosundaki milli oyuncular Julian Nagelsmann. Münih takımı şampiyonluksuz bir sezon geçirmekle tehdit ediliyor. Lyon'da Fransa'ya ve Frankfurt/Main'de Hollanda'ya karşı oynanacak bir sonraki uluslararası maçlar Mart ayında planlanıyor.

Völler, geçen Eylül ayında Dortmund'da Fransa'ya karşı (2-1) milli takımda geçici olarak görev yaptıktan sonra görevde daha uzun süre kalabileceğini bildirdi. 63 yaşındaki futbolcu, “İsteseydim kesinlikle Avrupa Şampiyonası'na gidebilirdim” dedi. “Fakat bu durumda Julian Nagelsmann gibi bunu daha iyi yapabilecek koçların da olduğunu biliyorum.”