Ankara Üniversitesine "Ünüvar" etkisi

AliDayı

New member
Ankara Üniversitesine "Ünüvar" etkisi
13-14 Aralık tarihlerinde, EKET Fuarcılık tarafından “Doğru tercih, doğru gelecek” sloganıyla Sheraton Grand Otel'de düzenlenen Üniversite Tanıtım Günleri’ne, kentin ve bölgenin çeşitli liselerinden öğrenciler ilgi gösterdi. Ankara Üniversitesinin de aralarında yer aldığı 26 üniversitenin katılımıyla pandemi kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen etkinliği, 2 günde 150 okul, 5 binin üzerinde öğrenci ziyaret etti. Etkinlikte üniversite görevlileriyle yüz yüze görüşen öğrenciler, üniversitelerle ilgili her konuda detaylı bilgi alma imkânı buldu.

Ankara Üniversitesi İlgi Odağı Oldu

19 fakültesi, 11 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvarı ve 1 yüksekokuluyla Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi, Üniversite Tanıtım Günleri’nde öğrencilerin ilgi odağı oldu. Stant görevlileri, seçecekleri üniversiteyle geleceklerine yön verecek olan öğrencilerin Ankara Üniversitesi ile ilgili tüm sorularını içtenlikle cevapladı. Özellikle hukuk, tıp, diş hekimliği, siyasal bilgiler, ziraat ve veteriner fakülteleri hakkında bilgi alan öğrenciler, üniversite tercihlerinde ilk sırada Ankara Üniversitesi’nin olacağını söylediler.

Bu arada, Üniversite Tanıtım Günleri’nde, Ankara Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Mehmet Özdemir de öğrencilerle bir araya gelerek, “Etkili İletişim” konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

“Öğrencilerimiz Severek Okuyacakları Bölümleri Seçmeli”

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, etkinlik sonrası yaptığı değerlendirmede, Ankara Üniversitesinin başarılı öğrenciler tarafından tercih edilebilirliğini artırmak amacıyla fuarlar ve tanıtım günleri gibi platformlarda öğrencilerle bir araya geldiklerini ifade etti. Adana Üniversite Tanıtım Günleri’ne de bu kapsamda katıldıklarını vurgulayan Ünüvar, bu tür etkinliklerle öğrencilerin hayallerindeki bölümü tercih etmelerine yardımcı olduklarını kaydetti. Öğrencilere severek okuyacakları bölümleri seçmeleri tavsiyesinde bulunan Ünüvar, Adanalı öğrencileri; mezunları, müzeleri, kütüphaneleri, sosyal ve sportif imkânları, laboratuvarları ve dünya çapındaki hocalarıyla bir marka olan Ankara Üniversitesine davet etti.

Alıntıdır.