Tuchel altı kişilik tartışmayı televizyona çıkarak alevlendirdi

merabeyin

New member
Aslında FC Bayern’in havası güneşli olabilir. İki lig maçı, iki net galibiyet. Rekora imza atan Harry Kane üç golle hedefi vurdu. Ancak bir konu Alman şampiyonlarını endişelendirmeye devam ediyor: Thomas Tuchel’in “altıyı tutma” olarak adlandırılan savunma altılısı arzusu. Augsburg’a karşı alınan 3-1’lik galibiyetin ardından teknik direktör TV’ye oldukça sinirli bir şekilde çıktı ve konuyu tekrar tartıştı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Maçtan önce bile Tuchel, gerekirse U23’ün genç oyuncusu Aleksandar Pavlovic’e güvenmek zorunda kalabileceğinizi açıklamıştı. Kulüp yönetiminin istediği bu tür açıklamaların nasıl karşılanacağı DAZNmoderatör Laura Wontorra, Bayern koçunun maçın ardından yaptığı konuşmada. Cevap vermek için acele etmedi ve sonra şımarttı: “Evet, oraya ne gelmeli?”

Tuchel, Wontorra ve eski DFB kaptanı Michael Ballack ile yaptığı konuşmada “Şu anda üç orta saha oyuncumuz var” dedi. “Sürekli tartışıyorsunuz. Benim hiçbir bilgim yok. Birkaç kez bu konuda bir şeyler söyledim. Yeni bir tavır yok” dedi ama sonra sesini yükseltmeye devam etti. “Bunun ne sakıncası var bu açıklamanın? şu anda elimizde üç tane altılı var mı?” dedi antrenör ve: “Sanırım ateşin olmadığı yerde ateşe yağ döküyorsunuz. Hiçbir sorun görmüyorum. Üç altılımız var ve önümüzde uzun bir sezon var. Kesinlikle riskli. Bir kişi sakatlanırsa veya sarı cezalıysa. Bu o kadar da değil.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Tuchel: Kimmich, Goretzka ve Laimer “çok benzer oyuncular”

Görünüşe göre Tuchel, sezona Joshua Kimmich, Leon Goretzka ve Konrad Laimer’den oluşan orta saha üçlüsüyle başlamayı büyük bir risk olarak görüyor. Aslında aynı zamanda orta saha oyuncusu olan Ryan Gravenberch, Tuchel’in açıklamalarının dışında bırakıldı. Tuchel, “Bu da rakam. Ve çok benzer oyuncularımız var, üç çok benzer oyuncumuz” dedi. Kimmich, Goretzka ve Laimer “hareketli, sekizli oynamayı seven oyuncular. Kim aslında kutudan kutuya oynamak ister ki? Ama tamam.”

Ancak piyasanın durumu antrenörün takviye isteğine de engel olabilir. Bayern formatında bir oyuncunun bulunup bulunmayacağı henüz belli değil. Tuchel’in bu konuda net bir fikri olduğu açık; ancak bunu kendi içinde saklamayı tercih etti: “Bu bana göre değil, bunu tartışmalısınız” dedi Tuchel. “Evet biliyorum ama kamera önünde söylemeyeceğim.” Her halükarda bu isteğinden henüz vazgeçmiş değil: Konuyu ancak 1 Eylül saat 18.00’den itibaren transfer piyasasının kapanmasıyla bırakabilirsiniz. “Elbette o zamana kadar her şey mümkün. Ayrıca ayrılmak isteyen oyuncularımız da var. Transfer döneminde her şey mümkün, hatta sonuna kadar.”